Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Перестрахування: становлення та шляхи розвитку в Україні

Перестрахування: становлення та шляхи розвитку в Україні

Назва:
Перестрахування: становлення та шляхи розвитку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
 
Татаріна Тетяна Володимирівна
УДК: 368.029
Перестрахування: становлення та шляхи
розвитку в Україні
Спеціальність 08.04.01 - Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі страхування Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент Гаманкова Ольга
Олексіївна, Київський національний економічний
університет, доцент кафедри страхування
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Базилевич
Віктор Дмитрович, Київський національний
університет ім. Тараса Шевченка, декан економічного
факультету, завідувач кафедри економічної теорії
 
 
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Навроцький Степан Аркадійович,
Інститут аграрної економіки Української академії
аграрних наук, старший науковий співробітник
відділу фінансово-кредитної і податкової політики.
Провідна установа Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України, кафедра
фінансів і страхування, м.Тернопіль.
Захист відбудеться “ 24 ” червня 2003 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 23 ” травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поддєрьогін А.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перестрахування є найважливішим сегментом міжнародного ринку страхування. Виникнення перестрахування як системи перерозподілу страхових ризиків і збитків було історично обумовлене розвитком світового господарства, появою нових об’єктів страхування та пошуком страховиками нових форм і методів їх страхового захисту на якісно новій фінасовій основі. Страхові компанії здатні виконувати свої безпосередні функції лише за умови створення багаторівневої системи страхового захисту, яка неможлива без застосування перестрахування.
Перестрахування забезпечує фінансову надійність функціонування страхових компаній, динамічний розвиток національного страхового ринку, збільшення його місткості. Застосування можливостей перестрахування є вкрай необхідним для молодих і малопотужних страхових ринків країн з перехідною економікою, у тому числі і України.
В Україні перестрахування тільки починає розвиватися. Історично склалося так, що перші операції з перестрахування почали здійнюватися вітчизняними страховими компаніями лише з початку 90-х років ХХ століття. За умов державної монополії у сфері страхування, перестрахування всередині країни для забезпечення фінансової стійкості страхових компаній не використовувалося. Як наслідок – перестрахування є найменш дослідженою сферою діяльності для українських страховиків.
Питання організації перестраховувальної діяльності і розвитку ринку перестрахування в наукових працях вітчизняних економістів висвітлювались лише частково і опосередковано.
Значний внесок в розробку теоретичних основ перестрахування зробили українські вчені – В.Д. Базилевич, О.Д. Заруба, М.С. Клапків, С.С.Осадець та російські вчені - К.Г. Воблий, І.Т. Балабанов, Ю.М. Журавльов, М.Г. Каминкіна, Є.В. Коломін, А.І. Корчевська, В.К. Райхер, В.А. Сухов, К.Є. Турбіна, Т.А. Федорова, В.В. Шахов, Р.Т.Юлдашев. Серед західних вчених-економістів можна виокремити праці: Д. Бланда, К. Бурроу, Д. Гауера, Л. Гератеволя, М. Гросмана, Дж. Макензи, А. Манеса, Р. Меркіна, К. Пфайффера, Д. Хемптона.
Водночас слід зазначити, що в Україні відчувається значний дефіцит спеціальних досліджень, які стосуються безпосередньо сфери перестрахування. Бракує орієнтованих на практичне застосування наукових розробок, не узагальнюється накопичуваний досвід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Перестрахування: становлення та шляхи розвитку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок