Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ МОЛОДИХ ЗІРОК СОНЯЧНОЇ МАСИ

АКТИВНІСТЬ МОЛОДИХ ЗІРОК СОНЯЧНОЇ МАСИ

Назва:
АКТИВНІСТЬ МОЛОДИХ ЗІРОК СОНЯЧНОЇ МАСИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,95 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Петров Петро Петрович
УДК 524.33
АКТИВНІСТЬ МОЛОДИХ ЗІРОК СОНЯЧНОЇ МАСИ
01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія” Міністерства освіти i науки України.
Офіційні опоненти: доктор фiзико-математичних наук, чл.-кор. НАН України
Ізотов Юрiй Іванович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м.Київ,
завідувач відділу фізики зiрок та галактик;
доктор фiзико-математичних наук, доцент
Андрієвський Сергiй Михайлович,
Кафедра астрономії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова МОН України, м. Одеса,
професор кафедри астрономії;
доктор фiзико-математичних наук, старший науковий співробітник
Погодін Михайло Олександрович,
Головна астрономічна обсерваторія РАН, м. Санкт-Петербург, Росія,
провідний науковий співробітник.
Провiдна установа: Астрономічна обсерваторія Львівського національного університету імені Івана Франка МОН України, м. Львів.
Захист відбудеться 9 грудня 2005 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .208.01 при Головнiй астрономiчнiй обсерваторiї Нацiональної академиiї наук України за адресою: ГАО НАН України, вул. Академіка Заболотного, , м. Київ 03680. Початок засiдань o 10 годинi.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою:
ГАО НАН України, вул. Академіка Заболотного, 27, м. Київ 03680.
Автореферат розісланий 14.10. 2005 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук І.Е. Васильєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена дослідженню активності молодих зірок, яка виявляється в змінах фотометричних і спектральних характеристик і обумовлюється різними фізичними механізмами - як магнітною активністю сонячного типу, так і акрецією речовини на поверхню зірки. Висновки дисертації базуються на аналізі матеріалу спостережень, одержаного дисертантом у 1980-і і 1990-і роки протягом більш як 200 ночей спостережень на 2.6-метровому телескопі ЗТШ в Криму і на 2.5-метровому телескопі NOT в Іспанії.
Актуальність теми. Молоді зірки сонячної маси відомі як змінні типу Т Тільця (TTS). Вони розташовані в областях зореутворення – в газо-пилових комплексах Чумацького Шляху. Це зірки пізніх спектральних типів з характерним емісійним спектром. TTS знаходяться на стадії зоряної еволюції до Головної послідовності, їхній вік складає 106–107 років. TTS можна розглядати як аналог нашого Сонця в тій фазі його еволюції, коли навколо Сонця ще існував протопланетний диск. Вивчення таких зірок дає можливість заглянути в минулу історію Сонця, побачити процеси взаємодії молодої зірки з навколозоряною речовиною, з якої вона утворилася.
На протязі 60-ти років з часу відкриття цього класу астрофізичних об'єктів вдалося визначити їхні основні параметри – масу, розміри, світність, швидкості обертання, визначити темпи акреції навколозоряної речовини і темпи втрати маси в зоряному вітрі. Були розраховані моделі внутрішньої будови цих зірок і визначена еволюція основних зоряних параметрів на шляху до Головної послідовності. Були знайдені навколозоряні диски і біполярні джети. Проте одна з найпомітніших властивостей молодих зірок – це високий рівень їхньої активності, яка виявляється в змінах їхнього блиску і спектрів, залишається предметом наукової дискусії вже не одне десятиліття. Складність полягає у тому, що тут діють одночасно різні фізичні механізми, пов'язані як з внутрішньою будовою зірки, так і з навколозоряним оточенням. Значну, а іноді і визначальну роль в цих процесах виконують магнітні поля TTS. Найбільша, екстремальна активність спостерігається під час спалахів фуорів – зірок типу FU Оріона.
Прогрес в розумінні природи активності TTS має зв'язок з розвитком як техніки спостережень, так і з теоретичними дослідженнями. Чутливість і роздільна здатність сучасних наземних і космічних телескопів дозволяє побачити просторові структури розміром порядку астрономічної одиниці на відстані 140 пс, в найближчій області зореутворення в Тільці-Візничому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ МОЛОДИХ ЗІРОК СОНЯЧНОЇ МАСИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок