Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОГНІТИВНИЙ СТИЛЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

КОГНІТИВНИЙ СТИЛЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Назва:
КОГНІТИВНИЙ СТИЛЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
ПІСОЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
УДК 159.922.6
КОГНІТИВНИЙ СТИЛЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Спеціальність 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі практичної психології Інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Пов’якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри практичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
завідувач кафедри загальної і диференційної психології
кандидат психологічних наук, доцент,
Музика Олександр Леонідович,
Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка,
декан соціально-психологічного факультету
Захист відбудеться 16. 04. 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул.. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „ 12 ” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реалії соціального життя нашого суспільства, зовнішньополітичний курс України на інтеграцію до європейської спільноти, а також реформування системи вищої освіти у відповідності до вимог Болонського процесу детермінують зміни, які стосуються підготовки майбутніх фахівців, зокрема практичних психологів. Суспільно-політичні, економічні обставини у поєднанні з перенасиченим інформаційним середовищем передбачають наявність у студентської молоді розвиненого інтелектуального потенціалу, який забезпечить належне професійне становлення, конкурентноздатність на ринку праці, соціальну та фахову компетентність при вирішенні завдань психологічної практики. Водночас в юнацькому віці (студентський період) спостерігаються активні процеси розвитку, переструктурування та інтеграції інтелектуальних компонентів. Це зумовлює актуальність дослідження професійного становлення майбутніх практичних психологів на нинішньому етапі розвитку суспільства як в цілому, так і з позицій власне особистісних аспектів становлення юнака.
У працях вітчизняних психологів проблема професійного становлення особистості знаходить своє вирішення шляхом виявлення передумов розвитку особистості фахівця, виокремлення чинників професійного зростання (О. О. Бодальов, А. О. Деркач, Є. О. Климов, Л. К. Маркова, С. Д. Максименко, Л. Е. Орбан-Лембрик, О. О. Реан, М. В. Савчин, І. М. Семенов, О. І. Степанова, Л. П. Ситников та ін.), розкриття концептуальних положень щодо вузівської підготовки майбутніх практичних психологів (І. С. Булах, Л. В. Долинська, В. Г. Панок, Н. І. Пов’якель, Ю. О. Приходько та ін.), розробки принципів професійної підготовки (О. Ф. Бондаренко, Г. В. Ложкін, О. П. Саннікова, Н. В. Чепелєва, Н. Ф. Шевченко, Т. С. Яценко та ін.).
Натомість поза увагою дослідників залишається проблема виокремлення психологічного змісту інтелектуального потенціалу практичних психологів, особливостей його розвитку в студентської молоді, чинників формування в умовах педагогічного процесу, серед яких важливе місце належить феномену когнітивного стилю.
Інтерес психологів до проблем розвитку інтелекту та когнітивного стилю зумовлюється їх впливом на різні аспекти поведінки людини (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КОГНІТИВНИЙ СТИЛЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок