Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патогенетична роль цитокінів в розвитку серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда

Патогенетична роль цитокінів в розвитку серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда

Назва:
Патогенетична роль цитокінів в розвитку серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,91 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Танчу Чумі Жак Кабраль
УДК:616.12-008.46+616.127-005.8]-092:576.8.077.3
Патогенетична роль цитокінів в розвитку серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда
14. 01.11 - Кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією с рукопис
Роботу виконано в Інституті Терапії АМН України, м. Харків
Науковий керівник: академік РАМН і НАН Украіни
доктор мед. наук, професор
Мала Любов Трохимівна
Офiцiйні опоненти: доктор медичних наук, професор
Кравчун Павло Григорович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії.
доктор медичних наук, професор,
Яблучанський Микола Іванович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна МО України, факультет фундаментальної медицини, завiдувач кафедри внутрішніх хвороб.
Провiдна установа: Інститут кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска Академії
медичних наук України, м. Киiв, відділ інфаркту міокарда та відновлювального лікування.
Захіст відбудеться “22”січня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою 61022, м. Харків, Проспект Леніна 4.
З дисертацією можна ознайомитись у библіотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, пр. Леніна 4).
Автореферат розісланий “19”грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Інфаркт міокарду (ІМ) є однією з основних причин інвалідизації і смерті населення: від ІМ вмирають приблизно 35% хворих, трохи більше половини з них до госпіталізації у стаціонар, ще 15-20% хворих вмирають протягом першого року (Сиволап В. В., 2002). Серцева недостатність (СН) є причиною несприятливого кінця ІМ у 30-58,8% випадків, а розвиток СН на фоні постінфарктного кардіосклерозу супроводжується високою летальністю
Доведено, що у хворих ІМ відбувається розлад функції нейрогуморальних систем: ренін-ангіотензин-альдостеронової, симпатоадреналової та ін., підвищення активності яких визначає надалі розвиток СН (Крижановський У. А., 2001). СН при ІМ можна розглядати не тільки як дисциркуляторний або дисрегуляторний гормональний стан, але і як системну “запальну” реакцію зі змінами імунної системи. Anker S. D. (1999) та Auskrust T. et al. (1997) повідомили, що клітинні реакції імунної відповіді при ІМ супроводжуються звільненням медіаторів запалення: прозапальних (ПЦ) і протизапальних (ПЗЦ) цитокінів, які залучають додаткове число лімфоцитів, моноцитів і клітин інших типів, а також забезпечують їхню активацію і диференціацію, що призводить до посилення первинної імунної відповіді, показано також, що ПЦ впливають на прогресування СН у хворих ІМ (Grosjean S. A., 1999).
Потенційні антиатеросклеротичні та антиішемічні ефекти інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) обумовлюють інтерес до препаратів цієї групи. Позитивну дію ІАПФ на віддалений прогноз у хворих на ІМ пов'язують, головним чином, з уповільненням процесів патологічного постінфарктного ремоделювання серця, що є одним з основних на сьогодні відомих механізмів розвитку СН (Моосєєв В. С. та інш., 2000). У той же час ще недостатньо вивчений вплив ІАПФ на ПЦ, С-реактивний протеїн (СрП) і показники центральної гемодинаміки в гострому періоді ІМ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на базі Інституту терапії АМН України в рамках НДР “Патогенетичне значення активації маркерів імунозапалення в розвитку різних клінічних форм гострого коронарного синдрому та фармакологічні підходи до їх корекції” (2002-2004 рр.), шифр теми 05/02, номер державної реєстрації 0102U001830. Дисертант особисто визначив мету і завдання дослідження, проводив динамічне спотереження за хворими які досліджувалися, приймав участь у їх клініко-інструментальному та біохімічному обстеженні, самостійно проаналізував отримані результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Патогенетична роль цитокінів в розвитку серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок