Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ МІЖПРОДУКТОВОГО БАЛАНСУ

ПРОГНОЗУВАННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ МІЖПРОДУКТОВОГО БАЛАНСУ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ МІЖПРОДУКТОВОГО БАЛАНСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА  АКАДЕМІЯ  НАУК  УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ  ЗАГАЛЬНОЇ  ЕНЕРГЕТИКИ
СТОГНІЙ ОЛЕКСІЙ ВАДИМОВИЧ
УДК 621.311:338.5
ПРОГНОЗУВАННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ МІЖПРОДУКТОВОГО БАЛАНСУ
Спеціальність 05.14.01 - енергетичні системи та комплекси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ -2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної енергетики НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук
ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Володимир Костянтинович,
Інститут загальної енергетики НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
член-кореспондент НАН України
РЕЗЦОВ Віктор Федорович
Інститут відновлювальної енергетики НАН України, м. Київ
заступник директора з наукової роботи
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
ДЕНИСЮК Сергій Петрович
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ
провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, кафедра автоматизації енергосистем, м. Київ.
Захист відбудеться 03.07. 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .223.01 в Інституті загальної енергетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56, тел.417-01-42.
З дисертацією можна ознайомитись в Інституті загальної енергетики НАН України.
Автореферат розісланий 01 червня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П. Мельничук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогнозування обсягів виробництва та споживання електричної енергії є невід’ємною складовою загальносистемного аналізу в енергетиці, що визначає перспективні напрями, темпи і пропорції розвитку Об’єднаної електроенергетичної системи (ОЕС) України шляхом оптимізації розподілу паливно-енергетичних та матеріальних ресурсів при відповідній структурі та обсягах використання генеруючих потужностей і мереж з урахуванням перспектив зниження питомих витрат паливно-енергетичних, матеріальних і трудових ресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання, зменшення техногенного навантаження на довкілля, інтеграції ОЕС України до європейської тощо.
Загальносистемне прогнозування обсягів виробництва та споживання електричної енергії ускладнюється в ринкових умовах, за яких до традиційно проблемних питань, обумовлених високою розмірністю, інформаційною невизначеністю та складністю ОЕС України, наявним перехресним субсидуванням тощо, додаються суто ринкові проблеми, пов’язані з коливаннями цін і тарифів, комерційною таємницею, які у сукупності висувають нові вимоги до розробки моделей прогнозування обсягів виробництва і споживання електроенергії з урахуванням відповідних їм ринкових цін.
Проблематикою системного аналізу, моделювання та прогнозування в електроенергетиці займались відомі вчені, зокрема Д.А. Арзамасцев, А.З. Гамм, А.А. Макаров, І.Р. Юхновський, Л.А. Мелентьєв, М.М. Кулик, Б.З. Піріашвілі, F.R.S.K.та інші. Наразі вирішено комплекс питань, пов’язаних з забезпеченням оперативного функціонування ОЕС України в умовах оптового ринку електроенергії, сформульовано задачі довгострокового прогнозування, розроблено Енергетичну стратегію України до 2030 року.
Побудова балансово-оптимізаційної моделі (БОМ) ОЕС України, орієнтованої на розрахунки перспективних обсягів виробництва і споживання електричної енергії та відповідних їм рівноважних цін в умовах розвитку ринкових відносин є нагальною необхідністю. Зокрема задача дослідження впливу техніко-економічних показників (питомих витрат палива на генеруючих станціях, технологічних витрат в мережах, рівня залучених інвестицій, коефіцієнта еластичності у функціях споживання тощо) на рівень обсягів виробництва, розподілу та споживання електричної енергії, а також відповідних цін є вагомою складовою цієї проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ МІЖПРОДУКТОВОГО БАЛАНСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок