Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ КОЛОРИСТИЧНОГО ФОРМОТВОРЕННЯ В РЕКЛАМНІЙ ГРАФІЦІ УКРАЇНИ

ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ КОЛОРИСТИЧНОГО ФОРМОТВОРЕННЯ В РЕКЛАМНІЙ ГРАФІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ КОЛОРИСТИЧНОГО ФОРМОТВОРЕННЯ В РЕКЛАМНІЙ ГРАФІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,00 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ПРИЩЕНКО Світлана Валеріївна
УДК 7.05: 766: 744.9
ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ КОЛОРИСТИЧНОГО
ФОРМОТВОРЕННЯ В РЕКЛАМНІЙ ГРАФІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 05.01.03 – технічна естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Київському національному університеті
будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Михайленко Всеволод Євдокимович,
Заслужений діяч науки України,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
професор кафедри нарисної геометрії
та інженерної графіки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кардаш Олег Васильович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
професор кафедри технологій
і конструювання швейних виробів
кандидат архітектури, доцент
Чемакіна Октябрина Володимирівна,
Національний авіаційний університет, декан факультету архітектури і дизайну
Захист відбудеться “ 19 ” березня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, пр. Повітрофлотський, 31, КНУБА, (ауд. 466)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, м. Київ, пр. Повітрофлотський, 31, КНУБА
Автореферат розіслано “____” __________ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Плоский


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальним аспектом сьогодення є широке використання кольору в графічному дизайні та рекламі, сучасних засобах візуальних комунікацій, видавничій діяльності та поліграфічних послугах. Сучасна дизайнерська художньо-графічна діяльність нерозривно пов'язана з комп'ютерною технікою. Уся поліграфічна рекламна продукція створюється чи доопрацьовується за допомогою комп'ютера, який з предмета технічного оснащення перетворився на могутній художній інструмент. Швидкий прогрес електроніки і розвиток комп`ютерних технологій докорінно змінили уяву про художню творчість – з’явилися нові засоби створення зображень, нові інструменти та операції колірно-тонального вирішення об’єктів. Аналіз наявності кольору в цілісному предметно-просторовому середовищі переконливо доводить, що майже в усіх видах проектування і виробництва дизайнери починають свідомо і цілеспрямовано використовувати колір. І якщо утилітарну функцію об’єктів дизайну досліджено достатньо добре, то цього не можна сказати про візуально-естетичну функцію.
Сучасний стан проблеми характеризується відсутністю комплексного підходу до визначення естетичних показників кольору в рекламній графіці, особливо засобами комп’ю-терних технологій, що і виокремлено в певний напрямок досліджень. Наявні підходи (історико-культурологічний, мистецтвознавчий, психологічний, семантичний, педагогічний), які існують нині, є занадто вузькими та не сприяють розв’язанню проблеми в цілому. Стрімкий розвиток цифрових технологій виробництва в дизайні спонукає до створення новітнього понятійного апарату художнього проектування в комп’ютерних графічних редакторах, який поки що відсутній на теоретичному і методологічному рівнях.
Можна навести багато негативних прикладів із сучасної поліграфічної продукції (рек-ламних звернень, зовнішньої реклами, сувенірної продукції, поштових листівок, ділової графіки та презентаційних матеріалів). Естетика реклами значно погіршена завдяки низькому художньому рівню поліграфії, яка є активним елементом інформаційного середовища, а її значення досить важливе у формуванні загального культурного рівня суспільства.
Дослідження кольору, як константи естетичного сприйняття, є актуальною потребою часу. Соціально-економічні зміни поступово переросли у великі психологічні проблеми, тому повернення до гармонії в глобальному інформаційному середовищі, гармонії колірного навколишнього середовища є не лише проблемою кольорознавства, комп`ютерної графіки, комп`ютерного проектування, як навчальних чи прикладних дисциплін, але й актуальною науковою проблемою сучасної технічної естетики, яка посилює увагу до маловивчених аспектів сприйняття кольору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ КОЛОРИСТИЧНОГО ФОРМОТВОРЕННЯ В РЕКЛАМНІЙ ГРАФІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок