Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРУВАННЯ ЗМІСТУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ

СТРУКТУРУВАННЯ ЗМІСТУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
СТРУКТУРУВАННЯ ЗМІСТУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
ФОМІНА Марина Василівна
УДК 378:37.013.3
СТРУКТУРУВАННЯ ЗМІСТУ
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ
ІНЖЕНЕРІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Романовський Олександр Георгійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, проректор з науково-педагогічної роботи, завідувач кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ягупов Василь Васильович,
Науково-методичний центр військової освіти Міністерства оборони України, начальник, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Коханко Октавіан Михайлович,
Хмельницький національний університет, завідувач кафедри педагогіки і психології, м. Хмельницький.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ педагогічних технологій неперервної професійної освіти, м. Київ.
Захист відбудеться “21” червня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розісланий 20 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коломієць А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасний рівень розвитку і характер суспільного виробництва визначають перехід національної економіки України на ринкові відносини, інтегрування у світове господарство, що призводить до істотних перетворень у виробничій сфері. Успішне здійснення таких перетворень потребує якісної підготовки високопрофесійних інженерних кадрів, що відповідає вимогам європейського і світового освітнього простору. За таких умов виникає необхідність пошуку нових моделей і підходів до професійної підготовки майбутніх інженерів. Одним з найважливіших аспектів вирішення відповідної проблеми у педагогічній теорії та реальній освітній практиці є відбір змісту освіти та принципи його структурування, виявлення доцільної системи форм і методів його впровадження.
Істотною складовою професійної підготовки майбутніх інженерів, зокрема машинобудівного профілю, є їхня психолого-педагогічна освіта. Проведений аналіз освітньо-професійних програм інженерних спеціальностей у галузі машинобудування свідчить, що вони не відображають педагогічних функцій, які насправді є невід’ємною частиною виробничої діяльності сучасного інженера. Збільшення обсягу і значення цих функцій пов’язано з посиленням ролі людського чинника у забезпеченні ефективності виробництва, що викликає необхідність глибоких знань інженерами сучасних педагогічних технологій, володіння методами й прийомами, які є найважливішим інструментарієм ефективної взаємодії між людьми. Крім того, у підготовці студентів з дисциплін соціально-гуманітарного циклу не знайшли віддзеркалення галузеві особливості їхньої майбутньої професійної діяльності. У той же час, в освітньо-кваліфікаційній характеристиці фахівця зазначено, що відповідно до Державного класифікатора професій випускники повинні виконувати професійну роботу, характерну для керівників виробничих підрозділів у промисловості й інших сферах, майстрів виробництва, викладачів вищих і середніх навчальних закладів. Тому в процесі розробки педагогічної системи підготовки сучасних інженерів необхідно передбачати належну психолого-педагогічну підготовку як обов’язковий компонент формування їхньої професійної компетенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТРУКТУРУВАННЯ ЗМІСТУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок