Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ЩОДО РЕЛІГІЙНИХ КОНФЕСІЙ У 1920-і РОКИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ КРИМСЬКОЇ АСРР)

ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ЩОДО РЕЛІГІЙНИХ КОНФЕСІЙ У 1920-і РОКИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ КРИМСЬКОЇ АСРР)

Назва:
ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ЩОДО РЕЛІГІЙНИХ КОНФЕСІЙ У 1920-і РОКИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ КРИМСЬКОЇ АСРР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,58 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
 
Бєлоглазов Роман Миколайович
УДК 94 (477.75) “192” + 28/29 “192”
ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ
ЩОДО РЕЛІГІЙНИХ КОНФЕСІЙ У 1920-і РОКИ
(ЗА МАТЕРІАЛАМИ КРИМСЬКОЇ АСРР)
07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь).
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
ДЕМЕНТЬЄВ МИКОЛА ЄГОРОВИЧ,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського (м. Сімферополь),
завідувач кафедри російської історії
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
НЕСТУЛЯ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Полтавський університет споживчої кооперації України,
завідувач кафедри філософії та політології
кандидат історичних наук, доцент
ПОСОХОВА ЛЮДМИЛА ЮРІЇВНА,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
доцент кафедри історичних дисциплін
Провідна установа - Донецький національний університет, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “19” квітня 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4 (ауд. IV-65).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “18” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна переживає новий етап історичного розвитку - етап побудови національної державності, становлення демократичних принципів суспільного устрою. Особливого значення для демократичної держави набув останнім часом релігійній фактор. Його вплив на різні сфери суспільно-політичного життя посилюється щороку. У зв’язку з цим перед суспільством і державою постало питання про правове, демократичне регулювання взаємовідносин органів державної влади й релігійних організацій, задоволення запитів віруючих на основі гуманістичних принципів свободи совісті.
Для вирішення цього питання необхідно використовувати накопичений історичний досвід, брати з нього все найконструктивніше і найцінніше, не допускаючи повторення попередніх помилок. Усе це зумовлює необхідність вивчення політики радянської влади щодо найбільш численних за кількістю віруючих і парафій релігійних конфесій країни. Для дослідження становить особливий інтерес період 1920-х рр., оскільки в цей час склалася нова система державно-конфесійних відносин, яка проіснувала з деякими змінами аж до другої половини 1980-х рр.
Необхідність вивчення поставленої проблеми в науково-теоретичному відношенні зумовлюється відсутністю її правдивого висвітлення в радянській історичній літературі. До початку перебудови в СРСР в історичній науці панували односторонні тенденційні підходи, які виключали будь-яку критику радянської конфесійної політики, роль органів влади в її здійсненні фальсифікувалася.
У дисертації розглядається політика радянської влади в релігійному питанні на прикладі конфесій Криму, що діяли на півострові в 1920-і рр.
По-перше, двох найбільш значущих для регіону - православної (Російської православної церкви (далі - РПЦ)) і мусульманської (сунітської). Крим був одним з небагатьох регіонів, де на порівняно невеликій території існувала одночасно широка православна й мусульманська релігійна мережа. Історичною особливістю Криму упродовж останніх двох століть було те, що провідне місце за кількістю парафій, монастирів і парафіян належало на півострові саме цим конфесіям.
По-друге, релігійних конфесій національних меншин і сект, які мали свою відносно широку в масштабах півострова релігійну сферу, а також автономні конфесійно-адміністративні органи, які поширювали свою владу на територію Криму або його окремих регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ЩОДО РЕЛІГІЙНИХ КОНФЕСІЙ У 1920-і РОКИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ КРИМСЬКОЇ АСРР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок