Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТІВ І ҐРУНТОВИХ ВОД В РАЙОНІ ОБ'ЄКТА "УКРИТТЯ"

РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТІВ І ҐРУНТОВИХ ВОД В РАЙОНІ ОБ'ЄКТА "УКРИТТЯ"

Назва:
РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТІВ І ҐРУНТОВИХ ВОД В РАЙОНІ ОБ'ЄКТА "УКРИТТЯ"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем безпеки атомних електростанцій
Панасюк Микола Іванович
УДК (550.378)+(621.039.58)+(621.039.75)
РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТІВ І ҐРУНТОВИХ ВОД В РАЙОНІ ОБ'ЄКТА "УКРИТТЯ"
21.06. 01 - екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Чорнобиль -2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інcтитуті проблем безпеки атомних електростанцій НАН України
Науковий керівник: доктор геол.-мінер. наук, професор,
академік НАН України
Шестопалов Вячеслав Михайлович
Науково-інженерний центр радіогідрогеоекологічних полігонних
досліджень при Президії НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Яковлєв Євген Олександрович
Інститут проблем національної безпеки України при РНБО України, гол. н. с.
доктор фіз.–мат. наук
Желтоножський Віктор Олександрович
Інститут ядерних досліджень НАН України, пров. н. с.
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “13“ жовтня 2005 р. о14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради СРД 27.201.01 в Інституті проблем безпеки АЕС НАН України за адресою: 03680, Київ, вул. Лисогірська, 12
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем безпеки АЕС НАН України: (07270, Чорнобиль, вул. Кірова, 36-а ).
Автореферат розісланий “09” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СРД 27.201.01,
кандидат технічних наук О. А. Кучмагра
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Одним із тяжких наслідків аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) є сильне радіоактивне забруднення ґрунтів і грунтових вод в епіцентрі аварії.
З існуванням радіоактивно забруднених ґрунтів пов'язано дві проблеми. По-перше, вони є джерелом радіоактивного забруднення підземних вод за рахунок інфільтрації атмосферних опадів. По-друге, вони є джерелами радіаційної й екологічної небезпеки, що виникають при здійсненні заходів, у тому числі земляних робіт, у рамках різних проектів перетворення об'єкта "Укриття", включаючи будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК) (нова оболонка над зруйнованим 4-м блоком), а також виводу ЧАЕС із експлуатації.
У будь-якому разі для забезпечення радіаційної й екологічної безпеки в проектах перетворення об'єкта "Укриття" і виведення ЧАЕС із експлуатації, а також для вживання заходів по нерозповсюдженню радіонуклідів у навколишньому середовищі необхідно мати достовірні відомості про рівні й джерела забруднення, просторовий розподіл та інші характеристики радіоактивно забруднених ґрунтів і ґрунтових вод.
Крім того, питання про міграцію радіонуклідів за межі досліджуваної території буде залишатися актуальним до її повного очищення й усунення джерел радіоактивного забруднення техногенно-геологічного середовища.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлені в дисертації результати було отримано в рамках численних робіт державного значення, що проводилися на об'єкті "Укриття", а саме:
1. Здійснюється з 1996 р. "Радіогідроекологічний моніторинг у районі об'єкта "Укриття", що є внеском України в програму міжнародної допомоги (SIP), у якому автор дисертаційної роботи є відповідальним виконавцем.
2. Проект № В7-5200/97/000077/MAR/C3 "Характеризація радіоактивних відходів, локалізованих на проммайданчику об'єкта "Укриття", Завдання 1, Чорнобиль 1998 р., у якому автором виконано оцінку характеристик радіоактивних відходів (РАВ), представлених техногенними ґрунтами.
3. Робочий проект по стабілізаційним заходам (у рамках SIP). Роботи по визначенню характеристик РАВ Західної зони, 2002 р., виконано під керівництвом автора.
4. НДР за темою "Оцінка об'ємів і видів радіоактивних матеріалів під каскадною стіною об'єкта "Укриття". Автор даної роботи був її керівником.
5. НДР за темою "Дослідження закономірностей розподілу радіоактивних матеріалів у техногенних ґрунтах локальної зони об'єкта "Укриття", в якій автор дисертаційної роботи є відповідальним виконавцем (№ ДР 0101U002570).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТІВ І ҐРУНТОВИХ ВОД В РАЙОНІ ОБ'ЄКТА "УКРИТТЯ"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок