Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інфраструктура СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: філософсько-методологічний аналіз

інфраструктура СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: філософсько-методологічний аналіз

Назва:
інфраструктура СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: філософсько-методологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,41 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Халамендик Вікторія Борисівна
УДК:
інфраструктура СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: філософсько-методологічний аналіз
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України у відділі соціальних проблем вищої освіти та виховання студентської молоді.
Науковий консультант – доктор філософських наук, професор,
Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, перший проректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Култаєва Марія Дмитрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди,
завідувач кафедри філософії
 
доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут підготовки кадрів державної
служби зайнятості Міністерства
праці та соціальної політики
України, завідувач кафедри
соціології та соціальної роботи
доктор філософських наук, професор
Мигович Іван Іванович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри соціальної роботи
Провідна установа: Національний технічний університет України (КПІ),
кафедра філософії, м. Київ,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться 26.04.2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти
АПН України, за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України, за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 26.03. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. С. Горбунова


ЗАГАЛьНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Сьогодення України вимагає від науковців глибокого проникнення в сутність об’єктивних законів суспільного розвитку й використання цього знання в інтересах розбудови соціально-орієнтовного суспільства. Його необхідність потребує крім теоретичної складової ще й матеріально-технічних, фінансово-економічних, інфраструктурних в широкому розумінні (наприклад, основні фонди в промисловості), часових, моральних ресурсів. Постає завдання комплексного вирішення цієї проблеми через організаційну діяльність – затвердження програми, яка б мала законодавче підґрунтя, етапність здійснення за підтримки Кабінету Міністрів, побудову, відновлення та модернізацію існуючої інфраструктури і т. п.
Необхідною передумовою формування соціально-орієнтованого суспільства є розвинене громадянське суспільство, одним із чинників процесу формування якого є соціальна робота, що виступає засобом досягненням життєво важливих параметрів соціально-економічного розвитку суспільства і розглядається як механізм поєднання потреб пересічного громадянина та суспільного виробництва під патронатом держави. Для досягнення своєї головної мети по створенню умов для соціальної адаптації та самореалізації особистості соціальна робота повинна володіти необхідним ресурсним потенціалом, основною складовою якого є кадри. Крім цього, важливе значення має інструментальна база, тобто інфраструктура – комплекс інформаційно-речовинних та енергетичних компонентів, які створюють умови для життя і активної участі представників всіх, в тому числі й вразливих та з особливими потребами верств населення в різних сферах життєдіяльності суспільства.
Враховуючи сутність і важливість соціальної роботи, – відтворення життєдіяльності людини як єдиного джерела соціального світу і головного суб’єкта соціального життя, – виникає необхідність теоретичного та методологічного обґрунтування аспекту інфраструктурного забезпечення системи соціальної роботи. Досвід держави щодо планомірного створення як соціальної інфраструктури, так і її підсистеми – інфраструктури соціальної роботи, досліджений і концептуалізований недостатньо повно й вичерпно, тому в нашому дослідженні ставиться завдання проаналізувати й узагальнити найбільш цінний теоретичний і практичний досвід розвитку й функціонування основних компонентів інфраструктури соціальної роботи, які сприяють створенню умов для реалізації потреб представників усіх без винятку верств населення країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: інфраструктура СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: філософсько-методологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок