Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ПРОФІЛАКТИКИ ДЕРМАТО-РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ПРОФІЛАКТИКИ ДЕРМАТО-РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ПРОФІЛАКТИКИ ДЕРМАТО-РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Приходько Валентина Олексіївна
УДК 616.5-001/-002-092-053.2-084
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ПРОФІЛАКТИКИ ДЕРМАТО-РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ
14.01.10 – ПЕДІАТРІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м. Полтава)
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Крючко Тетяна Олександрівна, Українська медична
стоматологічна академія МОЗ України, завідуюча
кафедрою госпітальної педіатрії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ласиця Ольга Іларіонівна, Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
завідуюча кафедрою педіатрії №1
доктор медичних наук, професор
Тяжка Олександра Василівна, Національний медичний
Університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
Завідуюча кафедрою педіатрії №1
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ
України, кафедра пропедевтики дитячих хвороб
Захист відбудеться “21” січня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю “Педіатрія”, “Акушерства та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул.. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “16” грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Алергічна патологія являється однією з актуальних проблем сучасної медицини. Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я алергічні захворювання займають одне з провідних місць в структурі захворюваності та постійно спостерігається тенденція до зростання їх поширеності (Балаболкин И.И., 1998; Ласиця О.І., 1998; Frew A.J., 2001). Епідеміологічні дослідження останніх років, проведені в ряді країн світу свідчать, що кожний п’ятий житель планети має ті чи інші прояви алергічних реакцій (Акопян А.З., 1999; Bonini S, 2001; Frew A.J., 2001).
Спостерігається значне зростання поширеності алергічних захворювань в дитячій популяції та трансформація їх клінічної картини: дебют перших проявів відмічається в ранньому віці, обтяжується перебіг з тенденцією до хронічного та рецидивуючого, збільшується кількість комбінованих форм алергії, розвивається резистентність до традиційних методів лікування (Ласица О.И., 1998; Акопян А.З, 1999; Гервазиева В.Б., 2001).
На сучасному етапі алергічні захворювання відносять до групи мультіфакторних з полігенним типом успадкування, що розвиваються внаслідок комплексного впливу ендогенних та екзогенних чинників. Ряд дослідників (Шамова А.Г. и др., 1997; Bonini S, 2001; Frew A.J., 2001) пов’язують особливості сучасного перебігу алергічних захворювань з дією значного комплексу несприятливих факторів навколишнього середовища. Головними з них являються еволюція та розширення спектру алергенів, що діють на організм в умовах широкого застосування медикаментозних препаратів та вакцин, порушення екологічного балансу, впровадження в побут хімічних речовин.
Останнім часом спостерігається збільшення кількості хворих з поліорганним алергічним ураженням, до якого відноситься дермато-респіраторний синдром (поєднання бронхіальної астми та атопічного дерматиту). На думку ряду авторів дермато-респіраторний синдром відображає еволюцію “атопічної хвороби” в організмі дитини (Балаболкин И.И., 1998; Казначеева Л.Ф. и др., 1999). До первинних клінічних проявів атопії належать мінімальні ознаки дитячої екземи, що в більшості випадків виникають на першому році життя. В подальшому спостерігається прогресування і трансформація мало вираженого патологічного процесу в окрему нозологічну одиницю – атопічний дерматит.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ПРОФІЛАКТИКИ ДЕРМАТО-РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок