Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНА ТА ФІЗІОЛОГІЯ ПРАЦІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ТА ПЕРЕРОБЦІ СОНЯШНИКА ЗА І НДУСТРІАЛЬНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

ГІГІЄНА ТА ФІЗІОЛОГІЯ ПРАЦІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ТА ПЕРЕРОБЦІ СОНЯШНИКА ЗА І НДУСТРІАЛЬНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

Назва:
ГІГІЄНА ТА ФІЗІОЛОГІЯ ПРАЦІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ТА ПЕРЕРОБЦІ СОНЯШНИКА ЗА І НДУСТРІАЛЬНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
ТЕРЕЩЕНКО ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 613.6 + 632.95 : 633.9
ГІГІЄНА ТА ФІЗІОЛОГІЯ ПРАЦІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ТА ПЕРЕРОБЦІ СОНЯШНИКА ЗА І НДУСТРІАЛЬНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ
14.02.01 – Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті медицини праці АМН України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, старший науковий співробітник Чернюк Володимир Іванович, Інститут медицини праці АМН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор Нагорна Антоніна Максимівна, Інститут медицини праці АМН України, завідувач відділу епідеміологічних досліджень.
кандидат медичних наук
Сергеєв Сергій Георгійович, провідний науковий співробітник Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра гігієни праці та профзахворювань, МОЗ України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “08” вересня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75).
Автореферат розісланий “21” липня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Степаненко А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки незалежності соняшник став однією з найпоширеніших технічних культур, що вирощуються в Україні (В.Л.Іванов, 2001). Це обумовлено, передусім, високим попитом на світовому ринку.
Вирощування соняшника може слугувати прикладом застосування інтенсивних технологій у сільськогосподарському виробництві, коли усі ланки технологічного процесу максимально механізовані (В.І.Чернюк, 1987, 1999) та широко застосовуються різноманітні хімічні засоби (В.Г.Бардов та ін., 1999; Ю.І.Кундієв та ін., 2000, 2003), в тому числі для протруювання насіння та десикації соняшника перед збиранням врожаю. В останньому випадку використовуються нові оригінальні технології на основі надлегких літальних апаратів (Б.А.Арешніков, М.Г.Костюковський, 1991; С.М.Бабич, 2000; О.І.Бевз та ін., 2000).
Нарешті, існують різноманітні технології переробки соняшника та отримання на його основі харчових та технічних продуктів.
Індустріальні технології вирощування та переробки соняшника досі майже не досліджені з позицій гігієни праці, особливо коли йдеться про комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку усього циклу польових механізованих робіт по вирощуванню і збиранню цієї культури; оцінку нових технологій застосування пестицидів як елементів цього циклу; питання гігієни праці при переробці соняшника. Невирішеність цих актуальних гігієнічних питань обумовила вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація має безпосередній зв'язок з основними напрямками науково-дослідних робіт Інституту медицини праці АМН України, а саме по таким НДР: “Крізьшкірне надходження пестицидів в оцінці ризику можливої несприятливої дії на організм працюючих при їх застосуванні” (№ Держреєстрації 0101U000546); “Критерії оцінки ризику небезпечної дії пестицидів на працюючих (до обґрунтування гігієнічних нормативів і профілактичних заходів)” (№ Держреєстрації 0102U002090), що виконувалися у період з 1998 по 2002 рік..
Мета дослідження – вивчити закономірності формування умов праці та їх вплив на функціональний стан і здоров'я працівників, зайнятих вирощуванням та переробкою соняшника в умовах сучасного сільськогосподарського виробництва, та розробити заходи профілактики.
Задачі дослідження:
1. Дати комплексну гігієнічну оцінку умов праці за показниками її шкідливості, небезпечності, важкості і напруженості на основних технологічних етапах вирощування і переробки соняшника.
2. Дослідити стан фізіологічних функцій організму у операторів різних видів сільськогосподарської техніки при різних видах робіт в динаміці річного технологічного їх циклу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІГІЄНА ТА ФІЗІОЛОГІЯ ПРАЦІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ТА ПЕРЕРОБЦІ СОНЯШНИКА ЗА І НДУСТРІАЛЬНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок