Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна ефективність відтворення і продуктивного використання плодових і ягідних насаджень у сільськогосподарських підприємствах Криму

Економічна ефективність відтворення і продуктивного використання плодових і ягідних насаджень у сільськогосподарських підприємствах Криму

Назва:
Економічна ефективність відтворення і продуктивного використання плодових і ягідних насаджень у сільськогосподарських підприємствах Криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ПОЛЮХОВИЧ ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 631.16:332.634
Економічна ефективність відтворення і продуктивного
використання плодових і ягідних насаджень
у сільськогосподарських підприємствах Криму
Спеціальність – 08.06.01 – економіка підприємства і
організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії економіки Інституту садівництва УААН.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Шестопаль Олександр Миколайович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН
Юрчишин Володимир Васильович,
Інституту аграрної економіки УААН,
завідувач відділу аграрної та соціальної політики
 
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шульга Володимир Іванович,
Український державний концерн “Укрсадвинпром”,
начальник відділу координації розвитку
садівництва, виноградарства і розсадництва
 
Провідна установа - Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра економіки агросервісу,
м. Київ
Захист відбудеться “ 29 ” травня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, кім. № 211.
Автореферат розісланий “12 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. Крим є одним з найрозвиненіших регіонів промислового садівництва України. Тут склалися сприятливі природні та економічні умови для успішного розвитку цієї галузі, набуті славні вікові традиції населення щодо вирощування плодових культур, нагромаджено значний науково-технічний потенціал.
Однак в останні роки, у зв'язку з загальною складною економічною ситуацією в країні, в садівництві регіону переважають явно негативні тенденції: зменшуються площі насаджень, знижуються обсяги виробництва плодів і ягід, у більшості господарств виробництво плодів стало збитковим, до критичного рівня знизилися темпи відтворення насаджень. Через відсутність внутрішньогосподарських нагромаджень та припинення державних асигнувань на створення садів і ягідників у галузі склався явно виражений інвестиційний вакуум.
Внаслідок цього Крим стрімко втрачає створений у минулому основний виробничий потенціал садівництва, яким є багаторічні насадження. Тому винятково актуальною є проблема як формування джерел інвестицій (капітальних вкладень) у створення садів і ягідників, так і підвищення економічної ефективності їх продуктивного використання.
Проблемам економічної ефективності капітальних вкладень і основних виробничих фондів у сільському господарстві присвячені роботи Н.П. Борисенка, І.І. Дороша, М.І.Кісіля, П.С.Лози, Г.М.Підлісецького та інших вчених.
Вагомі й глибокі дослідження економічної ефективності садівництва, зокрема, ефективності капітальних вкладень на створення багаторічних насаджень, були виконані в різні роки І.Д. Васелашку, В.В. Стрельниковим, Д.Ф.Чухном, О.М. Шестопалем, В.В. Юрчишиним та іншими.
Проте публікації минулих років з питань ефективності капітальних вкладень на створення багаторічних насаджень економіки і організації їх відтворення стосувалися досліджень за принципами соціалістичної системи і не могли враховувати особливості таких підходів в умовах формування ринкової економіки.
Недостатня вивченість відзначеної проблеми та її виняткова важливість, для районів з великим потенціалом для розвитку промислового садівництва, серед яких найперше виділяється Крим, визначили вибір теми дисертації, її актуальність, мету і завдання досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічна ефективність відтворення і продуктивного використання плодових і ягідних насаджень у сільськогосподарських підприємствах Криму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок