Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШВИДКІСНО-СИЛОВА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РЕГБІСТІВ У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ

ШВИДКІСНО-СИЛОВА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РЕГБІСТІВ У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
ШВИДКІСНО-СИЛОВА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РЕГБІСТІВ У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МАРТИРОСЯН АРТУР АРТУРОВИЧ
УДК 796.333.3:015.134
ШВИДКІСНО-СИЛОВА ПІДГОТОВКА
КВАЛІФІКОВАНИХ РЕГБІСТІВ
У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ
24.00.01 – Олімпійський та професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії фізичної культури Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Волков Євген Петрович,
Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри спортивних та рухливих ігор.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Буков Юрій Олександрович,
Таврійський національній університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри фізичної реабілітації;
кандидат педагогічних наук, доцент
Грінченко Ігор Борисович;
Харківський національній педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри спортивних ігор.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут фізичного виховання та спорту, кафедра спортивних дисциплін, Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться 30 січня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури: м.Харків, вул.Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м.Харків, вул.Клочківська, 99).
Автореферат розіслано 28 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сучасне регбі – динамічна й видовищна спортивна гра, що культивується на п'ятьох континентах земної кулі. В останні роки вона придбала ряд тенденцій, які привернули особливу увагу фахівців цієї гри: збільшилася інтенсивність ігрових дій на полі, підвищилася її контактність, виросла швидкість виконання техніко-тактичних прийомів. Отже, до підготовленості гравців у регбі стали пред'являтися нові вимоги, які необхідно враховувати при плануванні програми їхньої підготовки.
Підвищення інтенсивності гри залежить від функціональних можливостей регбістів, розвитку яких сприяє різнобічна й цілеспрямована фізична підготовка. Однією з її головних складових є швидкісно-силова підготовка, тому що сама гра побудована на багаторазовому прояві силових, швидкісних і швидкісно-силових здібностей спортсменів.
В особливої залежності від швидкісно-силової підготовленості знаходиться технічна оснащеність регбістів. В умовах спортивного одноборства ефективність багатьох технічних прийомів залежить не тільки від уміння, але й від швидкості їхнього виконання, тому ігрова діяльність регбістів багато в чому визначається рівнем розвитку швидкісно-силових здібностей.
Проблемам підготовки гравців у регбі присвячений ряд робіт таких відомих у світі авторів, як: Е.Хайхем і В.Хайхем, 1970р.; Р.Хілл, 1977р.; А.Гарсіа й Ж.Фурукс, 1984р.; Холодов Ж.К., 1984р.; Д.Грінвуд, 1992р.; Д.Мклін, 1992р.; П.Карпінтер, 1993р.; Р.Хазелдайн і Т.Макнаб, 1998р.; П.Волш, 1999р. На жаль, у вітчизняній науковій і методичній літературі даному питанню практично не приділяється належної уваги.
Крім того, тенденції розвитку сучасного регбі вказують на необхідність перегляду існуючих концепцій у підході до підготовки регбістів щодо їхньої ігрової спеціалізації, тому що відбулися суттєві зміни у модельних характеристиках гравців.
В той же час основна увага розвитку швидкісно-силових здібностей в регбі приділяється у підготовчому періоді, оскільки він являється базовим у побудові підготовки команди в річному циклі. Отже, оптимізація структури й змісту підготовчого періоду є однією з самих пріоритетних і відповідальних завдань у плануванні тренувального процесу регбістів, що також підтверджує актуальність даної роботи.
Таким чином, швидкісно-силова підготовка, будучи ключовою ланкою фізичної підготовки регбістів, придбала нові характеристики, обумовлені особливостями сучасного регбі, що дає підстави для проведення досліджень із метою її оптимізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ШВИДКІСНО-СИЛОВА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РЕГБІСТІВ У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок