Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРАХУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИМОГ ПРИ САНАЦІЇ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРАХУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИМОГ ПРИ САНАЦІЇ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРАХУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИМОГ ПРИ САНАЦІЇ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
РОЗУМОВИЧ Ірина Миколаївна
УДК 349.6
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРАХУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИМОГ ПРИ САНАЦІЇ
ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ
ОБ’ЄКТІВ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Спеціальність: 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України МАЛИШЕВА Наталія Рафаелівна, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
БОБКОВА Антоніна Григоріївна,
Донецький національний університет, завідувач кафедри господарського права
кандидат юридичних наук,
Єрофеєв Микола Іванович,
Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України, завідувач відділу з аграрних і екологічних питань та природокористування.
Захист дисертації відбудеться “5” липня 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.263.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “4” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради
доктор юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З проголошенням незалежності Україна вступила на шлях формування правової держави. Одним з найважливіших ціннісних орієнтирів цієї ходи є забезпечення безпечного для життя і здоров’я людини навколишнього природного середовища. Згідно з Конституцією України цей обов’язок покладається на державу.
Слід констатувати, що джерелом зародження й сферою найвищого загострення екологічних проблем є економіка. Прагнення до постійного економічного зростання без урахування екологічних вимог, що тривалий час панувало у взаємовідносинах суспільства та природного середовища, поставило на межу екологічної кризи цілі регіони та країни, змушуючи шукати найбільш прийнятні шляхи поєднання економічних та соціальних цілей суспільства з його екологічними можливостями. Саме тому на певному етапі суспільного розвитку як на міжнародному, так і на національному, регіональному й локальному рівнях, виникла необхідність пошуку важелів, які б забезпечували узгодження економічних інтересів з законами природи. В результаті з’явилась концепція сталого розвитку, котра орієнтує на збалансованість, взаємозв’язок економічного, соціального та екологічного компонентів розвитку. Реалізація цієї концепції в правовому регулюванні конкретних сфер пов’язана з великими труднощами, враховуючи внутрішній антагонізм економічних і екологічних інтересів. Найбільше загострення глибинних суперечностей між цими інтересами спостерігається в сфері господарської діяльності, особливо у зв’язку з функціонуванням об’єктів підвищеної небезпеки.
Україна з її обтяжливою структурою економіки, в якій переважає важка, добувна, металургійна, хімічна галузі промисловості, постійно опиняється перед дилемою: економічне зростання чи забезпечення сталого, екологічно коректного розвитку. І якщо на законодавчому макрорівні: на рівні конституційного регулювання, а також в основних актах екологічного законодавства чітко простежуються принципи сталого розвитку, то зовсім іншою постає картина в господарському, податковому, господарсько-процесуальному та інших галузях, що безпосередньо регулюють господарську діяльність і, на жаль, нерідко ігнорують екологічні чинники та пріоритети суспільного розвитку. В цьому зв’язку першочергове значення набуває відображення в праві різних аспектів екологізації господарської діяльності, особливо об’єктів підвищеної небезпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРАХУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ВИМОГ ПРИ САНАЦІЇ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок