Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Разумна Галина Іванівна
УДК 378.147:371.38:37.036
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
13.00.02 - Теорія і методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Гедвілло Олександр Іванович,
Херсонський державний педагогічний
університет, професор кафедри загальної
інженерної підготовки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
декан індустріально-педагогічного факультету;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Андріяшин Володимир Іванович,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, декан педагогічно-індустріального
факультету.
Провідна установа Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка, кафедра педагогіки, психології
і методики трудового та професійного навчання,
Міністерство освіти і науки України. м.Чернігів
Захист відбудеться "11 " лютого 2003 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова,01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 25 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гнеденко О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес формування й становлення особистості та значущість педагогічної діяльності в умовах сучасної школи потребують від педагогічної науки удосконалення підготовки вчителів, пошуку нових шляхів і педагогічних умов підвищення якості та професіоналізму майбутнього спеціаліста.
Формування гармонійно розвиненої особистості з високим національним і культурним потенціалом, розвиненим почуттям прекрасного, усталеними естетичними смаками, готової до творчості у різних видах професійної діяльності, здатної керуватись естетичними принципами у житті й у побуті – складає основу мети естетичного розвитку особистості сучасної молодої людини, про що і говориться у “Концепції естетичного виховання учнівської молоді в умовах відродження української національної культури”.
Те, що естетичне виховання не може зводитись лише до виховання мистецтвом, стає очевидним при аналізі естетичних аспектів трудової діяльності людини. Естетичний розвиток особистості, з одного боку, є результатом різноманітної діяльності людини, а, з іншого – має певний вплив на цю діяльність. Тому сферу естетичної активності людини розглядають у процесі її праці, суспільної діяльності та широкому колі моральних відносин.
У дослідженнях багатьох вчених відзначається, що праця – великий вихователь і вона є основою будь-якої естетичної діяльності, яка формує естетичні почуття, смаки, ідеали, розвиває здібності, правильно розуміти естетичні цінності, потребу у ствердженні прекрасного та величного у своїй праці, способі життя, у побуті, у моралі.
Вчитель трудового навчання має великий потенціал у здійсненні естетичного виховання, спрямованого на всебічний розвиток особистості, тому відповідна підготовка майбутнього вчителя трудового навчання є не менш необхідною, ніж кваліфікована освіта фахівців інших професій.
Сучасна психолого-педагогічна технологія налічує велику кількість досліджень із проблем підготовки майбутніх вчителів. У філософській та психолого-педагогічній літературі з підготовки студентів до педагогічної діяльності та естетичного виховання, зокрема, розглядаються різні підходи до вирішення даної проблеми. Питаннями професійно-педагогічної підготовки майбутніх вчителів праці займалося багато вчених: С.Батишев, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок