Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ ВИСОКОВОЛЬТНИХ ІМПУЛЬСНИХ ДІЙ

НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ ВИСОКОВОЛЬТНИХ ІМПУЛЬСНИХ ДІЙ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ ВИСОКОВОЛЬТНИХ ІМПУЛЬСНИХ ДІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,58 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бойко Микола Іванович
УДК 621.35.035: 621.365
НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ ВИСОКОВОЛЬТНИХ ІМПУЛЬСНИХ ДІЙ
Спеціальність 05.09.13 – Техніка сильних електричних та магнітних полів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті (НДПКІ) “Молнія” і на кафедрі інженерної електрофізики Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Михайлов Валерій Михайлович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри інженерної електрофізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бржезицький Володимир Олександрович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
завідувач кафедри техніки та електрофізики високих напруг;
доктор технічних наук, професор
Намітоков Кемаль Кадирович,
Харківська державна академія міського господарства
м. Харків,
професор кафедри світлотехніки;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Чумаков Володимир Іванович,
Харківський Національний університет радіоелектроніки
м. Харків,
завідувач кафедри радіоелектронних пристроїв.
Провідна установа: Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 9 ” жовтня 2003 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.08 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 21 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Болюх В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення високовольтних імпульсних установок, що дозволяють одержувати та ефективно використовувати сильні імпульсні електричні поля (СІЕП) з напруженостями близько 100 кВ/см і більше та часом зростання приблизно 1 нс і менше, є актуальною проблемою для багатьох електротехнологій.
Обробка харчових продуктів за допомогою СІЕП дозволяє краще, ніж традиційні теплові технології, зберегти їх біологічну та харчову цінність. Однак технологія обробки продуктів за допомогою СІЕП у світі тільки починає розвиватися (поперед над усе у таких країнах як США, Німеччина, Франція). Обставиною, яка гальмує розвиток цієї перспективної технології, є відсутність ефективних високопродуктивних електротехнологічних установок, що забезпечують одержання в робочих камерах, де ведеться обробка, СІЕП з напруженостями коло 100 кВ/см і більше. Подолання цієї обставини являє собою вельми актуальну задачу.
Розвиток електрофізіотерапії, де використовуються СІЕП, актуальний в усьому світі, оскільки лікування і профілактика широкого кола захворювань за допомогою фізіотерапевтичних апаратів дозволяє запобігти суттєвих регулярних витрат на медикаменти. Однією з найбільш актуальних задач ефективного використання СІЕП стосовно електрофізіотерапії є створення апарату, що дозволяє одержати СІЕП з широким не шумовим спектром частот: від 0 до 10 ГГц та більше у кожному імпульсі. Її розв’язання дозволить об’єднати терапевтичні можливості кількох апаратів в одному і підвищити їх ефективність.
Перспективними є й озонні технології, і технології очистки газів, що відходять, різноманітних виробництв на основі імпульсного коронного розряду. Тут вельми актуальною є задача зменшення енерговитрат на одержання активних часток (наприклад, атомарного кисню, озону). При успішному розв’язанні цієї задачі технології на основі імпульсного коронного розряду можуть стати економічно більш привабливими, ніж технології на основі бар’єрного розряду. Найбільш перспективною тут уявляється обробка води енергетично дешево одержаним озоном, оскільки від якості споживаної людиною води у великій мірі залежить її здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ ВИСОКОВОЛЬТНИХ ІМПУЛЬСНИХ ДІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок