Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України

Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України

Назва:
Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська академія аграрних наук
Національний науковий центр
„Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова”
Петренко Світлана Олександрівна
УДК 634.86 : 631.895 : 631.537
Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України
06.01.08 - виноградарство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Одеса-2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в лабораторії фізіології та відділі розсадництва Національного наукового центру „Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова” УААН (м. Одеса)
Наукові керівники: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Лянний Олександр Дмитрович
Національний науковий центр „Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова”.
доктор сільськогосподарських наук, професор, Хреновськов Едуард Іванович, завідувач кафедри виноградарства і виноробства Одеського державного аграрного університету Мінагрополітики України.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Догода Петро Онуфрійович, професор кафедри с.-г. техніки, Південна філія „Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України, м. Сімферополь.
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, зав. відділом агротехніки Бейбулатов Магомедсайгіт Расулович, НІВіВ „Магарач”, УААН, м. Ялта.
Захист дисертації відбудеться „11” жовтня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.374.01 в ННЦ „Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова” за адресою 65496, м. Одеса, смт. Таїрове, вул. 40-річчя Перемоги, 27, ННЦ „Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова”.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ „Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова”.
Автореферат розісланий „ 8 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор сільськогосподарських наук, головний
науковий співробітник Шерер В.О.
ЗАГАЛЬНА ХА1РАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Створення високопродуктивних сучасних промислових насаджень і темпи розвитку виноградарства значною мірою залежать від рівня вирощування щеплених виноградних саджанців, їх якості і сортового складу.
За 2001–2003 роки у господарствах різних форм власності в середньому за рік вирощували 8 млн. саджанців, з них 6 млн. штук щеплених, в зв’язку з чим потреба України у садивному матеріалі в ці роки забезпечувалася на 35 – 40 % і тому значна кількість саджанців завозилось з Франції, Італії, Молдови, Югославії та інших країн. Для виконання комплексної програми розвитку виноградарства в Україні необхідно суттєво збільшити обсяги вирощування щеплених саджанців.
Особливе значення в цій ситуації мають високоефективні технології виробництва щеплених виноградних саджанців, використання нових видів садивного матеріалу. Серед них найбільший інтерес і значення для виробництва має використання щеплених вегетуючих саджанців, що дасть можливість прискорити процес закладання нових плантацій.
Інтенсифікувати виробництво виноградних саджанців можливо шляхом корінного покращення умов для приживлюваності і розвитку щеп, а також збільшення кількості рослин на одиниці площі при вирощуванні саджанців в умовах захищеного ґрунту з закритою кореневою системою або на поживних сумішах.
Підвищення виходу високоякісних щеплених виноградних саджанців представляє собою одну з найбільш актуальних задач виноградного розсадництва, успішне вирішення якої можливе на основі застосування комплексу нових технологічних засобів, зокрема використання високопродуктивних субстратів і полімерних матеріалів (картонних трубок, поліетиленової плівки) при вирощуванні саджанців з закритою кореневою системою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-технічної програми Української академії аграрних наук „Виноградарство-2001-2005” з завдання 02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок