Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСУ РЕМОНТНО-КОНСЕРВАЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСУ РЕМОНТНО-КОНСЕРВАЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСУ РЕМОНТНО-КОНСЕРВАЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,06 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство транспорту та зв’язку України
Національна академія наук України
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
Лужни Даріуш Томаш
УДК 681.513
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСУ РЕМОНТНО-КОНСЕРВАЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ
Спеціальність: 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Міністерства транспорту та зв’язку України і Національної академії наук України (м.Львів), а також в Академії інформатики та управління (м.Бєльско-Бяла, Польща)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, ст. наук. співр.
Марецький Францішек, Академія інформатики та управління м.Бєльско-Бяла, Польща, канцлер
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Сікора Любомир Степанович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри автоматизованих систем управління
доктор технічних наук, професор
Коростіль Юрій Мирославович, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім.Г.Є.Пухова НАН України, м.Київ,
провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Державне підприємство “Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут” Міністерства промислової політики України, м.Львів
Захист відбудеться 23.05.2007 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури (79601, м.Львів, вул.Тролейбусна, 11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного НДІ інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розіслано 13.04.2007 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
канд.техн.наук, ст.наук.співр. |
Опотяк Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комплекси ремонтних і консерваційних операцій наявні на підприємствах різних сфер виробництва. Приймається, що ремонтні операції мають вищий пріоритет (необхідно виконати), а консерваційні операції мають нижчий пріоритет (можна виконати в будь-який час). Беручи до уваги необхідність систематичної консервації машин і технічних пристроїв та випадковість аварій, оптимізація комплексів операцій є повсякчасною проблемою. Запізнення в реалізації ремонтних завдань ведуть до простою машинного парку, що в свою чергу пов’язано із виробничими втратами.
В загальному випадку розрізняють комплекси незалежних і залежних операцій. Незалежні операції це операції, між якими не існують логічні зв’язки, наприклад: послідовність реалізації операцій; виключення одночасного виконання операцій; синхронізація, тобто одночасна реалізація операцій. Крім цього, характерною рисою комплексів операцій є велика кількість різнорідних обмежень, до яких відносимо: права спеціалістів на виконання операцій; пріоритети реалізації операцій; проміжки часу праці спеціалістів; просторове розміщення операцій і спеціалістів.
Комплекси ремонтно-консерваційних операцій можна оптимізувати із врахуванням наступних критеріїв мінімізації: часу реалізації комплексу; вартості запізнень реалізації операцій; часу транспорту в “розпорошених” комплексах операцій; вартості праці спеціалістів.
В сенсі складності обчислень проблема оптимізації комплексу операцій, як правило, є проблемою класу NP. На практиці, зважаючи на різнорідні критерії, наявна проблема поліоптимізації, яка вимагає від керівника (диспетчера) формулювання так званої функції агрегації критеріїв. Досвід підприємств різних галузей показує, що на практиці неможливе отримання оптимального розв’язку, тому в процесі моделювання комплексу операцій застосовуються методи, які базуються на евристичних або випадкових алгоритмах прийняття рішень. Реалізація процесу управління комплексом операцій є розтягнутою в часі, для її опису застосовують рекурентні методи, в яких наступний стан процесу визначають на підставі попереднього стану і допустимих рішень. Аналогічно, до неперервних процесів застосовується диференційний або різницевий підхід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСУ РЕМОНТНО-КОНСЕРВАЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок