Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА З ЮНИМИ МАТЕРЯМИ У США ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА З ЮНИМИ МАТЕРЯМИ У США ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА З ЮНИМИ МАТЕРЯМИ У США ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БРАТУСЬ ІВАННА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 371.013.42:316.3-055.52-055.2-053.6](73+410)
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА З ЮНИМИ МАТЕРЯМИ У США ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Автомонов Петро Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Звєрєва Ірина Дмитрівна,
Міжнародне представництво громадської організації “Кожній дитині”, науковий консультант;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,
Алєксєєнко Тетяна Федорівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторією соціальної педагогіки,
Захист відбудеться 17 травня 2007 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради D 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011,
м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 17 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Впродовж останніх десятиліть однією з соціальних проблем сучасності є юне материнство. Особливість цієї проблеми полягає у тому, що одночасно мова йде про здоров’я, життя, долю як дітей і тих жінок, для яких материнство стає чинником багатьох ризиків. Саме молоді матері – одна з найуразливіших в економічному, соціальному, психологічному, педагогічному аспектах соціально-психологічна підгрупа. З народженням дитини дівчата юного віку та їхні діти опиняються у складній життєвій ситуації, що, як правило супроводжується бідністю, обмеженістю можливостей для отримання освіти, професії, доступу до медичних та соціальних послуг, небезпекою захворювань, насильства, сексуальної експлуатації. Негативними наслідками ранньої вагітності та материнства стають економічна неспроможність дівчат самостійно забезпечувати безпеку та якість життя собі й своїй дитині, соціальна ізольованість, чисельні психологічні проблеми, дискримінація, небезпека для здоров’я та життя дитини, ризик відмови від неї.
Підліткова вагітність у різних країнах світу, включаючи Україну, набуває тривожної поширеності. За даними експертів, кількість підліткових абортів у світі становить 2-4 млн операцій на рік. 15 млн немовлят народжуються мамами-підлітками; близько 60 тис. дівчат щорічно вмирають під час пологів та абортів.
Виникнення та існування проблеми юних матерів є віддзеркаленням серйозних проблем світу, що швидко змінюється, а саме: проблем, обумовлених глобалізацією, урбанізацією, акселерацією, зміною цінностей у суспільстві, бідністю, застарілими гендерними стереотипами, втратою довіри підлітків до дорослих, послабленням функцій сім’ї як основного інституту соціалізації, недосконалістю системи соціального захисту, охорони здоров’я, соціального виховання.
Закономірно, що серед восьми пріоритетних цілей Третього тисячоліття, які визначено ООН, шість зорієнтовані на вирішення проблем юних матерів.
У матеріалах Спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН, яка була присвячена аналізу становища дітей у світі (Нью-Йорк, 2002 р.), наголошено на важливості організації профілактичної роботи щодо попередження юного материнства, впровадження ефективної системи соціального захисту та підтримки юних мам та їхніх дітей.
В Україні, на відміну від західних країн, проблема юних матерів сприймається, передусім, як медико-соціально. У теорії та практиці вітчизняної соціальної педагогіки дослідження проблеми юного материнства перебуває на початковому етапі становлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА З ЮНИМИ МАТЕРЯМИ У США ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок