Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНУ ВИРАЗКУ

ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНУ ВИРАЗКУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНУ ВИРАЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,32 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківський державний медичний університет
АРТЬОМОВ ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 616.33-002.44:617-089
ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
НА ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНУ ВИРАЗКУ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора медичних наук
Харків – 2007
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
ім. С.І.Георгієвського
Науковий консультант:
член-кор АМНУ, заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат державної премії України, доктор медичних наук, професор
Лупальцов Володимир Іванович, Харківський державний медичний
університет, завідувач кафедри хірургічних хвороб
Офіційні опоненти:
лауреат державної премії України, доктор медичних наук, професор
Полінкевич Броніслав Станіславович, Національна медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор
кафедри хірургії та трансплантології
доктор медичних наук, професор
Березницький Яків Соломонович, Дніпропетровська державна медична
академія МОЗ України, завідувач кафедри факультетської хірургії і хірургії інтернів
заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор
Хворостов Євген Дмитрович, Харківський національний університет
ім. В.М. Каразіна, завідувач кафедри хірургічних хвороб
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України
Захист відбудеться “26”березня 2007 р. в 13.30 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.600.02 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, г. Харків, пр.Леніна, 4, т.707-73-27
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, г. Харків, пр. Леніна, 4.
Автореферат розісланий “26” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.мед.н., доцент А.І.Ягнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки є надзвичайно поширеним захворюванням - в індустріально розвинутих країнах світу на неї хворіє від 6 до 10% дорослого населення. В Україні, за статистичними даними, на диспансерному обліку з приводу ВХ знаходяться щорічно біля 1 млн. осіб. З урахуванням хронічного рецидивуючого характеру захворювання, схильності до розвитку важких ускладнень майже в 40% хворих, а також того факту, що на цю хворобу страждають в основному особи найбільш працездатного віку, проблема лікування ВХ є досить актуальною як в медичному, так і в соціальному аспектах (Я.С. Березницький зі співавт., 2005;; В.Ф.Саєнко зі співавт., 2002, A.Sauvanet та ін., 2002).
В останні десять років на фоні тенденції до підвищення ефективності лікування гастродуоденальних виразок консервативними засобами значно зменшилась кількість планових оперативних утручань при неускладненій ВХ й, навпаки, зріс відсоток операцій з приводу важких її ускладнень - профузної кровотечі, стенозу, перфорації, а також малігнізації (Бойко В.В. и соавт., 2004, Рыбачков В.В., Дряженков И.Г.,2005; Черноусов А.Ф. и соавт, 2006.)
Розроблені з метою покращення результатів хірургічного лікування виразкової хвороби органозберігаючі операції, в основі яких лежать різні види ваготомії, мають безперечні переваги у порівнянні з резекційними способами, але також не позбавлені недоліків (Ширинов З.Н. и соавт., 2005). Зберігається висока частота рецидивів виразок, виникнення діареї та інших порушень функції травлення, які поєднуються поняттям "постваготомні розлади" (Шалимов О.О.,1978; М.І.Кузін, 2001).
Складність патогенезу й значна варіабельність патоморфологічних і патофізіологічних змін з боку шлунково-кишкового тракту при виразковій хворобі визначає необхідність подальшого відпрацювання принципів індивідуалізованого підходу до вибору методу не тільки основного втручання, але й необхідних додаткових його елементів (Жерлов Т.К., 2003 и соавт., Короткий В.М и соавт, 2004).
юТому подальше вивчення факторів, що сприяють розвитку ускладнень після хірургічного лікування гастродуоденальних виразок, виявлення яких в доопераційному періоді, під час операції або передбачання їх розвитку в ранньому післяопераційному періоді може значно покращити не тільки результати оперативних утручань, але й якість життя цього контингенту хворих, є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНУ ВИРАЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок