Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ГІДРОЕКОСИСТЕМ МАЛИХ ВОДОСХОВИЩ РІЗНОГО ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ГІДРОЕКОСИСТЕМ МАЛИХ ВОДОСХОВИЩ РІЗНОГО ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ГІДРОЕКОСИСТЕМ МАЛИХ ВОДОСХОВИЩ РІЗНОГО ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,86 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Інститут агроекології
Української академії аграрних наук

Пилипенко Юрій Володимирович
 
УДК 504.4: (477.7)
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ГІДРОЕКОСИСТЕМ МАЛИХ ВОДОСХОВИЩ РІЗНОГО
ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ
В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Ісаак Михайлович ШЕРМАН,
Херсонський державний аграрний університет,
декан рибогосподарсько-екологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Микола Олександрович КЛИМЕНКО
Національний університет водного господарства
і природокористування (м. Рівне),
зав. кафедри екології
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Надія Іллівна ВОВК
Національний аграрний університет (м. Київ),
професор кафедри загальної зоології та
іхтіології
доктор біологічних наук, професор
Орест Михайлович АРСАН
Інститут гідробіології НАН України (м. Київ),
зав. відділу екотоксикології
Захист дисертації відбудеться 11 грудня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий “9” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Я.В.Чабанюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна належить до вододефіцитних держав, тому вона має значні запаси штучних водних ресурсів, до складу яких входить понад 250 тис. га малих водосховищ різних походження і цільового призначення.
В останні роки екологічна ситуація на малих водосховищах погіршується внаслідок зростаючого антропогенного навантаження, що призвело до якісних і кількісних змін водного середовища і донних відкладів, безпосередньо вплинуло на гідробіоценози.
Як стверджують В.Д. Романенко [2001,2004], А.І. Дворецький та ін. [2000]; Й.В. Гриб та ін. [1999], В.М. Жукинський та ін. [2000], В.І. Щербак [2003], А.В. Яцик [2003, 2004], багато внутрішніх водойм забруднені настільки, що це призводить до повної деградації їхніх екосистем, і, відповідно, до втрати ними господарської й ландшафтної цінності. Особливо загрозливою є антропогенна евтрофікація водосховищ, зумовлена значним надходженням біогенних елементів, внаслідок чого порушується рівновага між процесами утворення первинної органічної речовини та її деструкцією. Уповільнення процесів деструкції супроводжується погіршенням санітарного стану водосховищ і гігієнічної якості води. Це ускладнює не лише водопідготовку для питного і технічного водопостачання, а й розвиток рекреації, рибництва і рибальства.
Особливої актуальності набувають питання оцінки стану гідроекосистем малих водосховищ згідно з вимогами водокористувачів, фіксації та прогнозуванні змін, що відбуваються в них під дією антропогенних чинників, обґрунтування на їх підставі компенсаційних природо- й водоохоронних заходів. Одночасно постає проблема конструювання високопродуктивних екосистем, їх функціонування, керування й контролю формування біоресурсів і якості води в умовах зростаючого антропогенного навантаження.
Існуючі уявлення стосовно проблеми, що розглядається, ще далекі від бажаного рівня досконалості, а теорія екологічних процесів, які відбуваються у малих водосховищах, досі перебуває на етапі становлення. У зв’язку з цим доцільно розглядати накопичені дані не ізольовано, а в єдиному комплексі з метою розробки загальної теоретичної концепції формування, функціонування і невиснажливої експлуатації екосистем малих водосховищ. Отож наукові пошуки, критичний аналіз і теоретичне обґрунтування у цьому напрямі зберігають свої актуальність і перспективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ГІДРОЕКОСИСТЕМ МАЛИХ ВОДОСХОВИЩ РІЗНОГО ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок