Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОНІВ ТА АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ МЕМБРАНИ

МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОНІВ ТА АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ МЕМБРАНИ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОНІВ ТА АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ МЕМБРАНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Товстяк Володимир Васильович
УДК 577.352.2/3; 539.1; 534.29
МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОНІВ ТА АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ МЕМБРАНИ
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті
Міністерства освіти України.
Науковий консультант:
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Залюбовський Ілля Іванович, Харківський державний університет, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
- доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Сльозов Віталій Валентинович, Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”, завідувач відділу;
- доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
Гордієнко Євген Олександрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу (м. Харків);–
доктор фізико-математичних наук, Волков Сергій Наумович, Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, провідний науковий співробітник, (м. Київ).
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “30” вересня 1999 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському державному університеті за адресою: 310077, м. Харків, пл.Свободи, 4, ауд.7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 27 ” серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Гаташ


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останні роки іонізуюче й акустичне випромінювання широко використовують у різноманітних галузях промисловості, медицини та біології. Іонізуюче випромінювання застосовують для лікування цілого ряду онкогенних захворювань, а також для діагностики патологічних процесів. Велике поширення одержало використання направленого випромінювання електронів і гальмуючого випромінювання від електронних пучків у лікувальній практиці та радіобіології. З успіхом використовується ультразвукова діагностика для дослідження кровотоку судин і порожнин серця, для візуалізації глибоко розташованих внутрішніх органів і локалізації пухлин. Ефективне й безпечне застосування вже існуючих приладів, а також створення принципово нових імпульсних методів радіаційного та акустичного впливу і діагностики, неможливе без детального вивчення механізмів дії цих випромінювань на клітинному та молекулярному рівнях.
Сьогодні стало загальновизнаним, що радіобіологічні ефекти мають складний, багатофакторний характер, що залежить як від специфіки опроміненого об'єкту, так і від фізичних властивостей випромінювання. Експериментальні дані свідчать про те, що незважаючи на виняткове значення генетичного апарату в радіаційному пошкодженні клітин, не можна зводити всю сукупність радіобіологічних ефектів лише до ушкодження геному. Тому, як і раніше, науковою проблемою є виділення і дослідження критичних систем, які зумовлюють радіаційне ушкодження клітин.
До біологічних систем, що мають високу радіочутливість, належать плазматичні мембрани. Характер протікання первинних фізичних процесів і радіаційно-хімічних реакцій, що призводять до порушення структури і функціонального стану мембранних компонентів, багато в чому визначає радіаційну загибель клітини. Розуміння важливості ролі плазматичних мембран в ефектах радіаційної поразки призвело до того, що радіаційна мембранологія виділилася в самостійний розділ клітинної радіаційної біофізики. Дослідження, що спрямовані на одержання порівняних експериментальних даних і визначення фізичних механізмів впливу випромінювань на плазматичні мембрани, є базовими для розвитку радіаційної мембранології, отже актуальними.
Вивченню впливу радіації на мембранні компоненти присвячена велика кількість наукових праць. Як результат досліджень були виявлені основні закономірності впливу радіації на олігосахаридний шар, білкову і ліпідну фази мембран.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОНІВ ТА АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА БІОЛОГІЧНІ МЕМБРАНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок