Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКА БРИТАНІЯ (1973 -1997 рр.)

ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКА БРИТАНІЯ (1973 -1997 рр.)

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКА БРИТАНІЯ (1973 -1997 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,91 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Ямпольська Лариса Миколаївна
УДК 94:339.924(4+410)"1973/1997"
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЄВРОПІ
ТА ВЕЛИКА БРИТАНІЯ (1973 -1997 рр.)
Спеціальність: 07.00.02 - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії
Харківського державного педагогічного університету
ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бондарєв Єгор Олексійович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Чувпило Олександр Олександрович,
Харківський національний
університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри нової та новітньої історії;
кандидат історичних наук, доцент
Потрашков Сергій Васильович,
Харківська державна
академія культури,
доцент кафедри історії України та музеєзнавства
Провідна установа: Донецький національний університет
(кафедра всесвітньої історії),
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться „ 14 “ травня 2004 р. о 16іє годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІV - 65
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий „ 7 “ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження обумовлюється низкою причин: зростаючим значенням регіональних інтеграційних процесів в умовах глобалізації (на прикладі Європейського економічного співтовариства (ЄЕС); важливістю з’ясування нових тенденцій та перспектив розвитку Європейського Союзу (ЄС), включаючи рух до Економічного та валютного союзу (ЕВС) і вироблення спільної зовнішньої та оборонної політики; особливістю підходу Великої Британії до процесів європейського будівництва, що розглядається у фокусі вибору між імперською спадщиною, "виключними стосунками" зі США, вузькорегіональними інтересами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) та прагненням до домінування в ЄЕС (ЄС); неупередженістю наукового аналізу еволюції зовнішньої політики Великої Британії на європейському напрямку (від "аутсайдерства" до претендування на ключові позиції в ЄС), з’ясування особливостей британської інтеграційної концепції "Європа за вибором"; необхідністю визначення свого ставлення до процесу європейської інтеграції, що набуває нових якісних ознак, країнами, які прагнуть до набуття членства Євросоюзу (країни Центральної та Східної Європи), та тих, які поки що не є потенційними кандидатами на вступ; значимістю для України британського досвіду, що ґрунтується на засадах прагматизму, виваженого пошуку напрямків і форм європейського співробітництва, вибірковій участі в євроінтеграційних процесах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до науково-дослідницької тематики кафедри всесвітньої історії Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди: "Розвиток історичної науки в країнах Європи та США" і "Методологія історії та історіографії всесвітньої історії".
Об’єктом дослідження є інтеграційні процеси на Європейському континенті в контексті розвитку міжнародних відносин у 70-90-х роках ХХ ст.
Предметом дослідження є аналіз процесів формування та реалізації політики Великої Британії щодо інтеграційних процесів у Європі у вказаний період.
Метою дисертаційного дослідження є з’ясування ролі і місця Великої Британії в європейських інтеграційних процесах 1973-1997 рр., а також аналіз еволюції підходів британських урядів і провідних партій щодо процесів європейського будівництва в досліджуваний період. У відповідності з метою в роботі поставлено комплекс наукових завдань:
1)
проаналізувати причини "євроскептичної" позиції та "зволікання" у вступі Великої Британії до європейських інтеграційних об’єднань, зокрема ЄЕС;
2)
довести, що позиція країн Співдружності націй, спрямована на захист преференційного механізму, мала безпосередній вплив на формування інтеграційної концепції Великої Британії напередодні її вступу у "Спільний ринок", а також у 70-80-х роках ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКА БРИТАНІЯ (1973 -1997 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок