Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІВДЕННИЙ ФІЛІАЛ
«КРИМСЬКИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
Соболь Людмила Валентинівна
УДК 339.187.6:631.11.
РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному
університеті Міністерства аграрної політики
України
Науковий керівник – кандидат економічних наук,
доцент Макаренко Юлія Петрівна Дніпропетровський державний аграрний університет
Офіційні опоненти – доктор економічних наук,
професор Мармуль Лариса Олександрівна
Херсонський державний аграрний університет
Міністерство аграрної політики України,
проректор з міжнародних зв’язків, завідувач
кафедри обліку і аудиту;
- кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Саблук Ростислав Петрович ННЦ, «Інститут аграрної економіки» УААН, м. Київ, докторант відділення ціноутворення та інфраструктури ринку.
Захист відбудеться 26.06.2008р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.52.805.01 у Південному філіалі «Кримський агротехнологічний університет» Національного аграрного університету за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне, корп.1, ауд.501.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південного філіалу «Кримський агротехнологічний університет» Національного аграрного університету за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне, корп.1
Автореферат розісланий 26.05.2008р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент С.Я.Дементьєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан аграрного сектору економіки України останні роки характеризується низьким рівнем забезпеченості основними видами техніки. У 9 випадках з 10 технічні засоби відпрацювали один і більше нормативних строків експлуатації. При цьому процес заміни старої техніки на нову відбувається повільно, що негативно впливає на ефективність сільського господарства. Основними причинами є відсутність належного інвестування, низька прибутковість агарних підприємств різних форм власності та організації виробництва, низька привабливість аграрного сектору економіки для кредитування, слабкий розвиток фондового ринку.
Одним із ефективних інструментів забезпечення модернізації матеріально-технічної бази аграрного виробництва, застосування сучасних енерго- та ресурсоощадних систем і прогресивних технологій є лізинг. Як своєрідний та гнучкий спосіб фінансування аграрних підприємств, лізинг втілює в собі позитивні елементи таких складових ринкових відносин, як інвестування, оренда, посередництво, купівля, продаж, кредит в єдиному фінансово-виробничому комплексі. Це дає підстави стверджувати про зростаючу роль лізингу у технічному забезпеченні аграрних підприємств у перспективі. Про вказане свідчить і зростаюче соціальне значення лізингу, в результаті якого індивідуальні аграрні підприємці реально з'єднуються із засобами праці не як наймані працівники, а як ініціативні, підприємці-власники, тобто значно розширюється соціальна база мотивації управлінської та трудової, а також інноваційної діяльності.
Розвиток лізингових відносин у технічному переозброєнні та забезпеченні аграрних підприємств стримують наступні причини: монопольне становище лізингодавців на ринку сільськогосподарської техніки, висока вартість лізингових послуг, слабке фінансово-економічне становище аграрних підприємств та їх неспроможність у повному обсязі і у визначені строки сплачувати платежі по лізингу, недосконалість нормативно-правового та облікового забезпечення лізингу в цілому.
Значний внесок у розробку проблем розвитку лізингу у технічному забезпеченні сільськогосподарських підприємств внесли вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти: Андрійчук В.Г., Артиш В.І., Внукова Н., Газман В.Д., Григоренко Є., Гудима О.В., Дудник А., Златкін Б., Іванишин В.В., Кабатова Е.В., Казімірський В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок