Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИМВОЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТАТУСНО-РОЛЬОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

СИМВОЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТАТУСНО-РОЛЬОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
СИМВОЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТАТУСНО-РОЛЬОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОГАРЕНКО Таїсія Олександрівна
УДК 316.662.4+316.422
СИМВОЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ
СТАТУСНО-РОЛЬОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Скідін Олег Леонідович,
Класичний приватний університет
проректор-директор, професор
кафедри соціології та соціальної
роботи (м. Запоріжжя).
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Романенко Юрій Вікторович
Інститут міжнародних відносин,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародної інформації (м. Київ).
кандидат соціологічних наук, доцент
Каменська Тетяна Григорівна,
Інститут соціальних відносин,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечнікова,
доцент кафедри соціології (м. Одеса).
Захист відбудеться “26” травня 2008 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.00130 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “22” квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О. Тарабукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Символ завжди був і залишається важливим елементом і ресурсом соціальної взаємодії. Раціоналізація й капіталістична модернізація суспільства, а також промислова і подальші науково-технічні революції дещо змінили сферу застосування й цінність символу як важливого соціального та комунікативного ресурсу, проте не усунули його зовсім. Цим зайвий раз була доведена його органічність як певної властивості суспільних відносин. Радянська держава і КПРС, які позиціонували себе як спадкоємці французького “духу” просвітництва та науково-технічного раціоналізму, не тільки не витіснили символізм із колективної свідомості і суспільної взаємодії, а навіть посилили його.
Сучасне трансформаційне українське суспільство активізувало символічний аспект соціальної взаємодії. Невизначена соціальна стратифікація формує ситуацію, коли групи можуть позначити своє місце в соціальній стратифікації, не маючи (у переважній більшості випадків) іншого однозначного соціального ресурсу, ніж символічний. Цьому сприяє й посилення ролі ЗМІ в соціальній комунікації. Вплив засобів масової інформації на суспільство здійснюється через символізм мови медіатекстів, шляхом посилення загальної сценічності соціальної взаємодії, що, у свою чергу, поглиблює значення символічних презентацій і самопрезентацій. Отже, символ і символьна взаємодія як усе більш значимий аспект суспільних відносин постмодерного суспільства вимагає до себе належної теоретичної уваги з боку української соціології.
Достатньо підстав, аби українська соціологія впритул наблизилася до аналізу заявленої в роботі проблеми. Її ідейно-теоретичні передумови, емпірична база, науковий апарат були і залишаються обмеженими, хоч рівень зрілості в усіх цих напрямках невпинно зростає. Один зі шляхів набуття зрілості й адекватності – усебічне запозичення тематики, досвіду й інструментарію зарубіжної соціології (зокрема пострадянської, а надто розвинутих західних суспільств). Між тим, історично склалося так, що в процесі виникнення та формування українська соціологія переважно орієнтувалась і продовжує орієнтуватись на проблематику, ідейно-теоретичні засади і науковий інструментарій одного з напрямків світової соціології – структурний функціоналізм, – дещо трансформуючи його відповідно до національних реалій. Це суттєво звужує можливості, горизонти і шляхи подальшого розвитку вітчизняної соціологічної думки. При цьому варто мати на увазі, що в сучасному українському суспільстві, а також в українській соціології, існує достатньо проблем, які можуть і повинні вирішуватися на основі іншого наукового інструментарію, потреба в адаптації і подальшому розвитку якого неухильно зростає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИМВОЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТАТУСНО-РОЛЬОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок