Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УТВОРЕННЯ, РОЗПОДІЛ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ ГАЛОГЕНВУГЛЕВОДНІВ В ГЕОЛОГІЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

УТВОРЕННЯ, РОЗПОДІЛ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ ГАЛОГЕНВУГЛЕВОДНІВ В ГЕОЛОГІЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
УТВОРЕННЯ, РОЗПОДІЛ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ ГАЛОГЕНВУГЛЕВОДНІВ В ГЕОЛОГІЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,45 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ТА МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Інститут геохімії навколишнього середовища
БАЗИЛЕВСЬКА МАРІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 504.3+504.47; 551.510.411.3
УТВОРЕННЯ, РОЗПОДІЛ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ ГАЛОГЕНВУГЛЕВОДНІВ
В ГЕОЛОГІЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
21.06.01. – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті геологічних наук НАН України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук,
член-кореспондент НАН України
Гожик Петро Федосійович,
директор Інституту геологічних наук НАН України
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук,
старший науковий співробітник, професор
Комов Ігор Леонтійович,
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України та МНС
України,
провідний науковий співробітник
 
доктор геологічних наук, старший науковий співробітник
Кураєва Ірина Володимирівна,
вчений секретар Інститут геохіміі, мінералогії та рудоутворення НАН
України
Провідна установа: Інститут проблем природокористування та екології НАН України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться „24” травня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.192.01 при Інституті геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України за адресою: 03680, Київ, пр. Палладіна, 34а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, Київ, пр. Палладіна, 34.
Автореферат розіслано „16” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геологічних наук К. І. Жебровська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Галогенвуглеводні (ГВ) – це сполуки, які суттєво впливають на навколишнє середовище та здоров’я людини, навіть якщо знаходяться в середовищі у концентраціях на рівні домішок. До них відносяться такі органічні забруднювачі, як галогеновані розчинники, фреони, галони, їх замінювачі, поліхлор- і полібромдіфенили, пестициди та інсектициди. Продукти їх деградації викликають руйнування озонового шару стратосфери; є ядрами конденсації при утворенні хмар і впливають на клімат, підвищують кислотність вологих осадів; служать джерелом активних атомів галогенів, які змінюють окисний потенціал тропосфери. ГВ переносяться в атмосфері в газоподібному стані чи на поверхнях аерозолів на великі відстані від джерел їх емісії та внаслідок сухого та вологого осадження можуть концентруватися на поверхнях, що є компонентами геологічного середовища. За Г. М. Сєргєєвим (1979), “геологічним середовищем” називають верхню частину літосфери, що знаходиться під впливом інженерно-господарської діяльності людини та, в свою чергу, визначає цю діяльність. Отже, за компоненти геологічного середовища ми приймаємо відслонені гірські породи, грунти, донні осади, сніговий покрив, континентальні льодовики. Техногенна емісія ГВ швидко зростала з кінця ХIХ сторіччя и досягла максимуму в 80-х – 90-х роках ХХ сторіччя. Однак, в останні роки було встановлено, що багато з цих сполук мають і такі природні джерела: вулкани, зони тектонічної активності, лісові пожежі, океанічна та континентальна біота. Для оцінки ступеню техногенного втручання в навколишнє середовище та екологічних наслідків надходження летких органічних забруднювачів до атмосфери та перенесення їх у геологічне середовище необхідно розділити їх потоки з природних і техногенних джерел. Цієї мети можна досягти, якщо виконати детальний аналіз повітря, що міститься в льодовиках Антарктиди, яке відноситься до сучасного або до дотехногенного періоду. Оскільки концентрації легколетких хлорованих розчинників, фреонів, галонів і їх замінювачів в повітрі пограничного шару Антарктики близькі до знайдених у Північній півкулі, результати аналізу повинні відображати склад давньої атмосфери всієї Земної кулі. Крім того, антарктичний лід розглядається як стратегічний запас найчистішої води на планеті. Однак якісний і кількісний аналіз льоду на наявність в ньому шкідливих органічних домішок раніше не виконувався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: УТВОРЕННЯ, РОЗПОДІЛ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ ГАЛОГЕНВУГЛЕВОДНІВ В ГЕОЛОГІЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок