Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-АВСТРІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У 1991-2000 РОКАХ

УКРАЇНСЬКО-АВСТРІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У 1991-2000 РОКАХ

Назва:
УКРАЇНСЬКО-АВСТРІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У 1991-2000 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Верхогляд Вікторія Борисівна
УДК 94 (477))  : 339. 92
УКРАЇНСЬКО-АВСТРІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У 1991-2000 РОКАХ
07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК -2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - | доктор історичних наук, професор
Рябцев Володимир Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії Росії
Офіційні опоненти - | доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Мінгазутдінов Ігор Олександрович
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Провідна установа - | Інститут історії України НАН України
(відділ сучасної історії України) |
Захист відбудеться "22" листопада р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий " 18" жовтня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор О. В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проголошення незалежності України спонукало державу до вирішення цілої низки питань, що торкалися її статусу на міжнародній арені. До найважливіших питань варто віднести прагнення України увійти в європейську та світову спільноту, відшукати власне місце в їх політичній та економічній структурі. Одним з важливих завдань у цьому напрямку було налагодження взаємовигідних, паритетних двосторонніх відносин з європейськими державами. Серед них слід виділити Австрійську Республіку, з якою, у контексті розвитку спільної європейської історії, склалися давні зв'язки. Вони стали надбанням двох народів і створили ґрунт для їх подальшого спілкування у сьогоденні. Цьому постійно сприяла географічна близькість між країнами, подібність засад зовнішньої політики, зорієнтованої на збереження миру та на сприяння економічному зростанню. Наслідки співробітництва між Україною та Австрією відповідали інтересам двох держав та знайшли своє відображення як у впровадженні реформ в Україні, так і в її зближенні з Європейським Союзом.
Актуальність теми. Кожен крок України на міжнародній арені має для неї важливе значення, оскільки закладає ті підвалини, на яких базується стабільність зовнішньополітичного курсу країни на сьогодення і майбутнє. Тому, коли мова іде про розвиток українсько-австрійського економічного співробітництва в перші десятиліття незалежного існування України, цей досвід набуває актуальності і потребує досконалого вивчення, узагальнення та адекватної оцінки.
Актуальність дисертаційного дослідження полягає і в тому, що воно торкається однієї з найважливіших форм міждержавної взаємодії – економічного співробітництва, від розвитку якого залежить подальша розбудова української держави та її авторитет на міжнародній арені. Тому аналіз стану двосторонньої економічної співпраці з Австрією дає змогу виявити як позитивні, так і негативні чинники, без знання яких неможливе її вдосконалення. Одночасно українсько-австрійське економічне співробітництво є своєрідною моделлю розвитку двосторонніх відносин, тому їх вивчення та аналіз дає можливість прослідкувати деякі тенденції, проблеми та перспективи сучасної зовнішньоекономічної політики України.
Об’єктом дослідження є сфера зовнішньоекономічних відносин між Україною та Австрією.
Предметом дослідження є тенденції та особливості розвитку економічного співробітництва України та Австрійської Республіки з урахуванням впливу на них двосторонніх політичних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-АВСТРІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У 1991-2000 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок