Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан здоров’я та серцево-судинної системи і розвиток факторів ризику серцево-судинних захворювань у хлопчиків шкільного віку

Стан здоров’я та серцево-судинної системи і розвиток факторів ризику серцево-судинних захворювань у хлопчиків шкільного віку

Назва:
Стан здоров’я та серцево-судинної системи і розвиток факторів ризику серцево-судинних захворювань у хлопчиків шкільного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАКАРОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК: 616.12-053.-092-06:574.23
Стан здоров’я та серцево-судинної системи і розвиток факторів ризику серцево-судинних захворювань у хлопчиків шкільного віку
14.01.10 - педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Нечитайло Юрій Миколайович,
Буковинський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Одинець Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії;
доктор медичних наук, професор
Кривопустов Сергій Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України м. Київ, завідувач кафедри педіатрії № 2 з курсом медичної генетики та неонатології.
Провідна установа Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики дитячих хвороб.
Захист відбудеться "25" листопада 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий "22" жовтня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т.В. Фролова
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Актуальність теми визначається тим, що погіршення стану здоров’я населення супроводжується скороченням середньої тривалості життя. Різниця у тривалості життя чоловіків та жінок досягає значних цифр. Провідними причинами захворюваності та смертності в нашій державі вже багато років залишаються серцево-судинні захворювання (О.П.Волосовець, 2002; В.Г. Майданник 2003, 2004).
Зростання захворюваності та смертності від ішемічної хвороби серця (ІХС) спостерігається у всьому світі. В той же час ІХС значно “помолодшала”, при цьому показники захворюваності та смертності від ІХС у чоловіків суттєво переважають. За останні 10 років у 23 країнах світу смертність серед чоловіків віком 35-44 роки збільшилася в середньому на 60%, у тому числі в Україні на 62% (В.М. Лехан, 2001; S. Natarajan, 2003). В загальній структурі смертності хвороби системи кровообігу зросли на 5% (Л.Т. Малая, 1999; В.М. Корнацький, 2000; І.П. Мінков, 2002 ).
Серцево-судинні захворювання у дорослих нерідко є продовженням тих процесів, що починають формуватися ще в дитячому віці (V.H.Koch, 2000, 2003). Їх появі сприяють фактори ризику серцево-судинних захворювань у вигляді порушень кінетичного режиму, нераціонального харчування, паління, вживання алкоголю, наявності стресогенного середовища тощо (А.А.Александров, 1998; С.С.Острополец, 2001; A.F. Schutte, 2003; M.Knoflach, 2003). Наявність одного фактора і тим більше їх сукупність помітно збільшує індивідуальну небезпеку виникнення хвороби (Ю.М. Поздняков, 1997; F. Azizi, 2002).
У зв’язку з цим вивчення провідних чинників ризику та профілактика вказаних захворювань повинні починатися ще з дитячого віку. Для цього необхідна чітка уява про основні фактори ризику серцево-судинних захворювань та час їх появи, особливо у хлопців, формування груп ризику та вчасне проведення корекції порушень.
Разом з тим, у сучасній науковій літературі відношення до питання розвитку факторів ризику серцево-судинних захворювань у дітей і необхідності їх корекції є предметом дискусії, що також підтверджує актуальність обраної теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом комплексної науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики дитячих хвороб Буковинської державної медичної академії за темою: "Стан здоров'я та фізичний розвиток дітей, що проживають в Чернівецькому регіоні" (№ держреєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стан здоров’я та серцево-судинної системи і розвиток факторів ризику серцево-судинних захворювань у хлопчиків шкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок