Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АМФІФІЛЬНИХ СПОЛУК НА ГІПЕРТОНІЧНИЙ ГЕМОЛІЗ ЕРИТРОЦИТІВ

ВПЛИВ АМФІФІЛЬНИХ СПОЛУК НА ГІПЕРТОНІЧНИЙ ГЕМОЛІЗ ЕРИТРОЦИТІВ

Назва:
ВПЛИВ АМФІФІЛЬНИХ СПОЛУК НА ГІПЕРТОНІЧНИЙ ГЕМОЛІЗ ЕРИТРОЦИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
Синчикова Ольга Петрівна
УДК: 57.043:612.111:352.462
ВПЛИВ АМФІФІЛЬНИХ СПОЛУК
НА ГІПЕРТОНІЧНИЙ ГЕМОЛІЗ ЕРИТРОЦИТІВ
03.00.19 – кріобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Бондаренко Валерій Антонович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу кріофізіології клітини, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Гордієнко Євген Олександрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу низькотемпературної консервації, м. Харків;
кандидат біологічних наук Гаташ Сергій Васильович, Харківський національний универсітет ім. В.Н.Каразіна МОН України, доцент кафедри біологічної і медичної фізики, м. Харків.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра медичної і біологічної фізики, м. Київ.
Захист відбудеться 15.04.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23)
Автореферат розіслано 14.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Гольцев А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. При дії на клітини низьких температур, включаючи заморожування, їхня структура і функції піддаються істотним змінам [Pegg D.E. et al., 1998]. Оскільки плазматична мембрана являє собою бар'єр, що забезпечує сталість внутрішньоклітинного середовища, то порушення її цілісності в процесі охолодження може призводити до зниження життєздатності клітин. На сьогодні первинними факторами кріопошкодження вважаються зміни температурних і осмотичних умов середовища, в якому знаходяться клітини в процесі охолодження. Вивчення осмотичної й температурної залежностей змін структури і функції клітин, що викликані дегідратацією, є актуальною кріобіологічною задачею, оскільки механізм ушкодження клітин за певних умов багато в чому залишається не з'ясованим.
Відомо, що перенесення клітин у висококонцентровані сольові середовища супроводжується їхнім зневоднюванням і порушенням цілісності плазматичної мембрани, що може призводити до появи дефектів у її структурі [Білоус А.М., Грищенко В.І., 1994]. Як експериментальна модель для вивчення механізмів розвитку змін структури і функції клітин, викликаних дегідратацією, використовуються еритроцити людини. Механізм гіпертонічного шоку еритроцитів дотепер залишається не до кінця вивченим. Труднощі в розумінні цього явища пов'язані з браком знань про механізми формування трансмембранних пор у ділянках, які є первинними зонами пошкодження плазматичної мембрани. Вважається, що утворення й розвиток трансмембранних дефектів у мембранах еритроцитів, що знаходяться у висококонцентрованих сольових середовищах, пов'язані з порушенням організації та динаміки молекул ліпідного бішару [Рantaler E. et al., 2000]. Причиною таких змін при гіпертонічному впливі може бути порушення асоціації білків цитоскелету з мембраною і супровідна зміна структури ліпідного бішару в ділянках з порушеною асоціацією цитоскелетних білків [Tsuji A., et al., 1998].
Існує два підходи до підвищення збереженості еритроцитів під час змін осмотичних і температурних умов середовища. Перший підхід пов'язаний з модифікацією стану цитоскелет-мембранного комплексу на етапах, що передують гіпертонічному впливу. Так, у роботах [Поздняков В.В., 1989, Бабийчук Л.А., 2001] показано, що попереднє часткове зневоднювання клітин істотно підвищує їхню стійкість до подальшого перенесення у висококонцентровані сольові середовища. Вважається, що в основі зазначеного захисного ефекту лежать процеси, пов'язані у першу чергу зі збільшенням концентрації білків в об’ємі внутрішньоклітинного розчинника при зневоднюванні клітин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ АМФІФІЛЬНИХ СПОЛУК НА ГІПЕРТОНІЧНИЙ ГЕМОЛІЗ ЕРИТРОЦИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок