Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Самоідентифікація студентства як процес самовизначення особистості в сучасному суспільстві

Самоідентифікація студентства як процес самовизначення особистості в сучасному суспільстві

Назва:
Самоідентифікація студентства як процес самовизначення особистості в сучасному суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського
Стояно Оксана Олександрівна
УДК: 316.37:159.923-057.87
Самоідентифікація студентства як процес самовизначення особистості в сучасному суспільстві
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Одеської національної академії харчових технологій, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Чугуєнко Віталій Михайлович,
Одеська національна академія харчових
технологій, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Побєда Неллі Олександрівна,
Інститут соціальних наук Одеського
національного університету ім. І.І.Мечнікова,
професор кафедри соціології
кандидат філософських наук, доцент
Старовойтова Ірина Іванівна,
Одеська національна академія зв'язку
ім. О.С.Попова, доцент кафедри
філософії та українознавства
Провідна установа – Запорізький національний університет
Захист відбудеться “ 2 “ липня 2004 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.02. в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26.
Автореферат розіслано 1 червня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Самоідентифікація у всіх її проявах (як особистісна, так і соціальна) виступає найважливішою детермінантою становлення і збереження цільності особистості, тому що людина, яка не усвідомлює своєї ролі у системі соціальних відносин (за статтю, віком, громадянською, етнічною, територіальною, професійною приналежністю) позбавлена будь-яких підстав не тільки своєї орієнтації в суспільстві, але й цілеспрямованого визначення життєвих стратегій.
Особливо актуальною стала проблема самоідентифікації, у першу чергу молоді, з моменту, коли Україна проголосила курс на створення демократичної незалежної держави. Демократія не може розвиватися інакше, ніж на основі самовизначення кожного громадянина за його інтересами, потребами і реальними особистісними здібностями. А рух у напрямку незалежності має своєю необхідною передумовою становлення і зміцнення національно-політичної єдності народу на базі самоідентифікації хоча б більшості, якщо не всіх людей, як громадян цієї держави, що усвідомлюють свою приналежність до українського громадянського суспільства України. Тому проблема самоідентифікації привертає все більшу увагу соціологів, філософів, психологів.
Аналіз попередніх досліджень свідчить про те, що питанням самоідентифікації особистості приділялась значна увага. Об'єктами досліджень ставали різні шари суспільства: робітники, інтелігенція, підприємці, державні службовці. Разом з тим, залишаються не дослідженими ряд аспектів проблеми, зокрема, процес самоідентифікації в студентському середовищі.
Вирішення нагальних соціальних проблем демократизації суспільства і підвищення ролі особистості у його розвитку потребує подальшого філософського осмислення соціальних аспектів самовизначення молоді, усвідомлення нею своєї спільності і відмінності відносно інших соціальних груп.
Недостатня дослідженність та надзвичайна актуальність проблеми зумовлюють потребу у вирішенні наукового завдання, що полягає у соціально-філософському осмисленні самоідентифікації студентства як процесу самовизначення особистості в сучасному суспільстві.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану наукових досліджень кафедри філософії та соціологічного центру Одеської національної академії харчових технологій за комплексною темою “Світоглядні, методологічні і методичні аспекти формування культури фахівця” (затверджена на засіданні ради з гуманітарної освіти та виховання академії, протокол № 5 від 19.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Самоідентифікація студентства як процес самовизначення особистості в сучасному суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок