Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

ПРОЕКТНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

Назва:
ПРОЕКТНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІНАНСІВ, ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ, МЕНЕДЖМЕНТУ ТА БІЗНЕСУ
СВАНІДЗЕ ЛЕРІ ГЕОРГІЄВИЧ
УДК 658.5+65.012.2
ПРОЕКТНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво,
менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Афонін Анатолій Степанович, Європейський
університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу,
завідувач кафедри економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Воротіна Людмила Іванівна,
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченко,
професор кафедри теоретичної і прикладної економіки,
головний науковий співробітник.
кандидат економічних наук, доцент,
Верба Вероніка Анатоліївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри стратегії підприємств.
Провідна установа: Інститут економіко-правових досліджень НАН України
Захист відбудеться 30 листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.063.01 Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу за адресою: 03115, м.Київ, бульвар акад. Вернадського, 16-в.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу.
Автореферат розіслано 28 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент О.П.Луцій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю прискореного розвитку і всебічної підтримки підприємництва, у т.ч. малого, в Україні. Ці завдання зумовленні змістом і напрямком економічних реформ, що здійснюються в країні, і закріпленні та конкретизовані в Законі України “Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва” та в посланні Президента України до Верховної Ради України ”Україна: Поступ у ХХІ століття. Стратегія економічної і соціальної політики на 2000-2004 роки”, в яких всебічне стимулювання приватної ініціативи і малого підприємництва, сприяння входженню на ринки нових економічних суб'єктів господарювання визнано найважливішою умовою подальшого розвитку економіки.
Важливим чинником розвитку підприємництва, як свідчить світовий досвід, є проектний підхід і проектно-орієнтована поведінка, які визнаються ефективними складовими конкурентноспроможності фірм та їх ринкового успіху. Проектний підхід, - вважають провідні західні фахівці в галузі управління виробництвом, - дозволяє організації сфокусувати увагу і сконцентрувати зусилля на виконанні обмеженного комплекса задач в чітко визначених часових і бюджетних рамках, і тому має значні переваги в порівнянні з іншими. Таку точку зору підтримує значна кількість вітчизняних та зарубіжних дослідників, в тому числі Афонін А.С., Бурков В.Н. та Новіков Д.А.; Бушуєв С.Д.; Верба В.А., Загородніх О.А.; Воропаєва В.І.; Воротіна Л.І.; Мескон М.Х., Альберт М., Хедоурі Ф.; Решке Х. і Шелле Х.; Разу М.А., деякі інші.
Аналіз наукових праць свідчить, що сучасні дослідники-економісти проблеми проектного підходу і проектно-орієнтованої поведінки дещо спрощують і обмежують їх рамками проектного менеджменту. Достатньо сказати, що тематичні публікації, тим більше дисертації, з проблем проектного підходу, підготовлені українськими економістами, до останнього часу відсутні. Іншим моментом, який підсилює актуальність дослідження, є те, що існуючі наукові дослідження проектного менеджменту практично не охоплюють сферу підприємництва.
Все вище викладене визначило вибір теми дослідження – проектнй підхід в управлінні підприємницькою діяльністю, який (підхід) фактично розглядається як методологічне підгрунтя використання і інтеграції для вирішення проблем підприємництва та менеджменту теорій поведінки фірм та управління проектами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЕКТНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок