Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСВОЄННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСВОЄННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСВОЄННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КУЩЕНКО Ірина Вікторівна
УДК: 376.433.016.015.324:62
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСВОЄННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
19.00.08 – спеціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Хохліна Олена Петрівна,
Київський національний університет внутрішніх справ,
кафедра психологічних дисциплін, завідувач
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України,
відділ педагогічної психології та психології праці, старший науковий співробітник;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Обухівська Антоніна Григорівна,
Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи АПН України, провідний науковий співробітник
Захист відбудеться “25 вересня 2007 р. о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9.
Автореферат розіслано “23” серпня 2007 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.В.Тарасун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування освіти в Україні є однією з найважливіших проблем сьогодення. Її розв’язання передбачає щонайменше підвищення ефективності освітнього процесу в школі, важливе місце в якому відводиться підготовці учнів до самостійної трудової діяльності в сучасних соціально-економічних умовах. Вирішення зазначеної проблеми є актуальним і для системи освіти розумово відсталих школярів.
Проблемі оптимізації трудового навчання у допоміжній школі в теорії і практиці корекційної педагогіки та спеціальної психології відводиться особливе місце, що визначається виключним значенням праці для корекції розвитку розумово відсталих учнів та необхідністю їх підготовки до самостійної життєдіяльності у суспільстві (С.Ш.Айтметова, Є.О.Білевич, В.І.Бондар, А.М.Висоцька, Г.М.Дульнєв, І.Г.Єременко, Л.В.Занков, В.В.Засенко, В.Ю.Карвяліс, Г.М.Мерсіянова, С.Л.Мирський, В.Г.Петрова, Н.П.Павлова, Б.І.Пінський, Г.М.Плешканівська, В.М.Синьов, К.М.Турчинська, О.П.Хохліна та ін.). У цьому контексті особлива роль відводиться трудовому навчанню у початковій ланці, яке є пропедевтичною основою для подальшої професійно-трудової підготовки розумово відсталих школярів.
Оптимізація навчального процесу потребує забезпечення ефективності опанування учнями програмного матеріалу. Навчальною програмою з трудового навчання передбачено вивчення учнями певного обсягу техніко-технологічних знань (про умови та процес праці) і способів дій (умінь та навичок), необхідних для виконання трудових завдань. Аналіз літературних джерел свідчить, що удосконалення трудового навчання розумово відсталих учнів здійснюється за рахунок формування загальнотрудових умінь інтелектуального характеру та практичних навичок у зв’язку з їх корекційним значенням для розвитку дитини (В.І.Бондар, Г.М.Дульнєв, Н.П.Коркунова, С.Л.Мирський, Н.П.Павлова, Б.І.Пінський, Г.М.Мерсіянова, О.П.Хохліна та ін.). Питання ж формування в учнів техніко-технологічних знань досліджувалось недостатньо, незважаючи на те, що знання є змістовою стороною трудової діяльності, без якої неможливе ефективне виконання її операційно-організаційної сторони.
З огляду на зазначене актуальним є проведення комплексного дослідження, спрямованого на вивчення психологічних особливостей засвоєння розумово відсталими школярами техніко-технологічних знань з урахуванням їх структури, показників і рівнів сформованості, у зв’язку з ефективністю виконання практичних завдань та розвитком пізнавальних процесів, які забезпечують процес засвоєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСВОЄННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок