Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІТАРНА РЕГІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

КОМУНІТАРНА РЕГІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

Назва:
КОМУНІТАРНА РЕГІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,70 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ПОЛІЩУК ЛІНА СЕРГІЇВНА
УДК 330.342.173 +339.5
КОМУНІТАРНА РЕГІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
Спеціальність 08.05.01 - світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ -2001
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник Доктор економічних наук
Дудченко Микола Андрійович
професор кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти Доктор економічних наук
Степаненко Володимир Опанасович
головний науковий співробітник
Інституту світової економіки і
міжнародних відносин НАН України
Кандидат економічних наук
Шевченко Володимир Юліанович
доцент кафедри міжнародної економіки
економічного факультету Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка
 
Провідна установа Українська академія зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України, кафедра міжнародної економіки, м. Київ
 
Захист відбудеться 30.05.2001 р. о_14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 27.04.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Характерною особливістю сучасного етапу розвитку світової економіки є поширення процесів глобалізації та регіоналізації.
В умовах існування єдиного економічного простору на теренах Європейського Союзу (ЄС) економічний регіоналізм стає не тільки його визначальною рисою, але й способом посилення його гомогенного стану та важливим чинником конвергенції економічного розвитку країн і регіонів. За таких умов регіональна політика набуває пріоритетного значення та реалізується у синергічному зв'язку з національною регіональною політикою. Для цього створюється відповідна правова база, розробляються загальні принципи, критерії, стандарти, що закріплюються в нормативних документах ЄС і стають частиною наднаціонального законодавства (офіційно вони іменуються в Маастрихтській та Амстердамській угодах “досягненнями Співтовариства” “acquis communautaire”). Тільки завдяки посиленню і гармонізації практично усіх сфер економічного й соціального життя та проведенню єдиної і узгодженої політики стає можливим ліквідувати територіальні й соціально-економічні відмінності у Європейському Союзі.
Вивчення цієї проблематики, теоретичне осмислення передумов формування та особливостей і інструментів регіональної політики є важливим для перехідних економік, зокрема, української. Імплементація головних принципів регіональної політики ЄС у національне законодавство України сприятиме створенню відповідної інфраструктури як системи інституцій (інструментів) для регулювання регіонального розвитку .
Було б перебільшенням стверджувати, що основною і єдиною причиною нинішньої економічної ситуації в Україні є недосконалість регіональної політики та розвитку. Проте, це одне з найскладніших завдань державного будівництва на теперішньому перехідному етапі, в умовах, коли українська держава бере більш чіткий курс на інтеграцію до Європи. І тому вивчення досвіду взаємодії європейських владних, економічних інституцій, механізмів та інструментарію регіональної політики є важливою умовою з точки зору вироблення та застосування єдиної методики, оптимальної структури своєрідних регуляторів регіональних та державних взаємовідносин як пошуку компромісів між локальними та загальними інтересами в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОМУНІТАРНА РЕГІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок