Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптичні і люмінесцентні властивості сполук на базі оксидів вольфраму і вісмуту

Оптичні і люмінесцентні властивості сполук на базі оксидів вольфраму і вісмуту

Назва:
Оптичні і люмінесцентні властивості сполук на базі оксидів вольфраму і вісмуту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Стецьків
Олександр Тарасович
УДК.535.34; 535.373
Оптичні і люмінесцентні властивості сполук на базі оксидів вольфраму і вісмуту
01.04.10.-фізика напівпровідників і діелектриків.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук,
доцент Бордун Олег Михайлович,
кафедра загальної фізики
Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
професор Волошиновський Анатолій Степанович,
кафедра експериментальної фізики
Львівський національний університет імені Івана Франка
доктор фізико-математичних наук,
професор Матковський Андрій Орестович,
кафедра напівпровідникової електроніки
Національний університет "Львівська Політехніка"
Провідна установа:
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра мікроелектроніки
Захист відбудеться "26" червня 2002 р. о 15 год. 30 хв.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів вул.Драгоманова, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий "17" травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат.наук, професор Павлик Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки набуває все більшого значення вирішення екологічних проблем, пов'язаних із забезпеченням радіаційної безпеки людини і контролем за станом оточуючого середовища, проблем індивідуальної, технологічної і реакторної дозиметрії, а також проблем ядерної медицини і рентгенівської комп'ютерної томографії, науково_технічних проблем радіаційного контролю ядерних фізичних установок. Їх розв'язання можливе лише при подальшому розвитку методів детектування іонізуючого випромінювання. Серед різних методів детектування все більшого визнання і розвитку отримує сцинтиляційний метод реєстрації і спектрометрії іонізуючих випромінювань. В такому плані значний практичний інтерес викликає одержання тонких плівок неорганічних сцинтиляторів, які можуть бути використані як детектори ядерних випромінювань і, перш за все, при реєстрації рентгенівських квантів з енергіями порядку одиниць кілоелектронвольт, ?_частинок, уламків поділу і протонів у присутності фонових випромінювань в діапазоні енергій від десятків кілоелектронвольт до одиниць мегаелектронвольт.
Найбільш перспективними серед сцинтиляційних систем в останні роки вважаються оксидні системи, зокрема PbWO4. Перевагами таких сцинтиляторів є порівняно малий час висвічування (менше 0.3 мкс при 295 К), добре спряження спектру свічення з спектральними характеристиками сучасних ФЕП, прозорість для власного свічення, радіаційна стійкість і висока середня атомна маса. Разом з тим, в певних областях експериментальної ядерної фізики є можливість використання і керамічних сцинтиляторів, технологія виготовлення яких, як і виготовлення тонких плівок, є значно простішою і дешевшою, ніж технологія вирощування монокристалів. Потрібно відзначити також стійкість цих систем до механічних впливів і практичну відсутність гігроскопічності, що особливо важливо при використанні сцинтиляторів без вологозахисних контейнерів.
Для оцінки і інтерпретації результатів оптичних і люмінесцентних досліджень тонких плівок та керамік служать дослідження монокристалів. Разом с тим слід зазначити, що значний вплив на фізичні та оптичні властивості спричиняють особливості структури тонкоплівкових і керамічних зразків, а також умови їх отримання. Це може бути використано для уточнення природи спостережуваних ефектів у досліджуваному матеріалі.
Зв'язок роботи з науковими програмами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптичні і люмінесцентні властивості сполук на базі оксидів вольфраму і вісмуту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок