Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДИНА, ПРИРОДА, ЦИВІЛІЗАЦІЯУ ТВОРЧОСТІ Л.ЛЕОНОВА 50-х – початку 90-х pp.

ЛЮДИНА, ПРИРОДА, ЦИВІЛІЗАЦІЯУ ТВОРЧОСТІ Л.ЛЕОНОВА 50-х – початку 90-х pp.

Назва:
ЛЮДИНА, ПРИРОДА, ЦИВІЛІЗАЦІЯУ ТВОРЧОСТІ Л.ЛЕОНОВА 50-х – початку 90-х pp.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ імені Т.Г.ШЕВЧЕНКА НАН УКРАЇНИ
ЗОЗУЛЯ НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА
УДК 882.092
ЛЮДИНА, ПРИРОДА, ЦИВІЛІЗАЦІЯ
У ТВОРЧОСТІ Л.ЛЕОНОВА 50-х – початку 90-х pp.
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної літератури Волинського державного університету імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Оляндер Луїза Костянтинівна,
завідувач кафедри історії зарубіжної літератури Волинського державного університету ім. Лесі Українки.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Мазепа Наталія Ростиславівна,
провідний науковий співробітник-консультант Інституту літератури
імені Т. Г. Шевченка НАН України;
кандидат філологічних наук, доцент
Кисельова Людмила Олександрівна,
доцент кафедри історії російської літератури Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, кафедра російської літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 28 травня 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ-1,
вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України.
Автореферат розісланий 27 квітня 2001 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. І. Гайнічеру


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається тим, що леоновська художньо-філософська концепція взаємодії людини, природи, цивілізації, яка у Л. Леонова складалася протягом усієї його життєтворчості, до цього часу не була повністю дослідженою в багатьох аспектах. Причиною є те, що пройшло лише 6 років, як письменник завершив свій життєвий і творчий шлях, підсумком якого став його роман-заповіт "Пирамида" (1994). І тільки тоді з'явилася можливість оглянути леоновський доробок у його цілісному вигляді. Склалися передумови для осягнення всієї творчості письменника як цілісного явища (і як єдиного тексту) крізь призму його останнього роману, спираючись на закони "зворотного читання". Деякі кроки в цьому напрямку були зроблені в дисертаціях російських дослідників О. Богачової та Н. Сорокіної.
Цілісно-системний погляд на життя людини та її місце у світі, характерний для літератури другої половини XX ст., зумовив необхідність розгляду творчості Л. Леонова в широкому літературному контексті. Письменники, яких зближують типологічні риси у створених ними художньо-філософських концепціях світу, враховували не лише соціологічний, а й біологічний фактор на конкретному історичному етапі розвитку людства; їхній системний підхід у творчості визначається метафоричністю образів – російський ліс, піраміда у Л. Леонова; Цар-риба, крапля у В. Астаф'єва; Матьора, пожежа у В. Распутіна; Світязь у В. Лазарука; Гілея у М. Зарудного; Орлова балка у М. Руденка тощо. У творах цих письменників проблема взаємодії людини, природи, цивілізації почала розумітися як екологічна, хоча її художні рішення, що характеризуються планетарною масштабністю, віддзеркалювали і свої національні особливості. Таким чином, зіставлення творів Л. Леонова насамперед з екологічною прозою 80-90-х pp. дає змогу встановити, що його романи "Русский лес" і особливо "Пирамида" знаменували новий етап у розвитку цієї прози та стали значним внеском у суспільні процеси на шляху до ноосфери.
У теоретико-естетичному та історико-літературному планах у сучасному леонознавстві на високому науковому рівні висвітлені питання типології, художньої майстерності Л. Леонова, його творчої еволюції тощо. Проте аналіз критичних та літературознавчих робіт (Н. Грознової, Т. Вахитової, В. Ковальова, І. Крука, М. Малиновської, В. Химич, В. Хрульова та ін.) свідчить, що, незважаючи на значні досягнення сучасного леонознавства, пізнання глибини художнього та філософського бачення Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛЮДИНА, ПРИРОДА, ЦИВІЛІЗАЦІЯУ ТВОРЧОСТІ Л.ЛЕОНОВА 50-х – початку 90-х pp.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок