Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Компресія і відтворення сигналів мови за допомогою екстремального аналізу і цифрової фільтрації

Компресія і відтворення сигналів мови за допомогою екстремального аналізу і цифрової фільтрації

Назва:
Компресія і відтворення сигналів мови за допомогою екстремального аналізу і цифрової фільтрації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,82 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
Залєвскі Юзеф
УДК 621.395+621.374
Компресія і відтворення сигналів мови за допомогою екстремального аналізу
і цифрової фільтрації
05.13.06 - Автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ - 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті Телекомунікації Технічно-Сільськогосподарської Академії, Бидгощ, Польща
Наукові керівники: | доктор технічних наук, професор
ПОГРІБНИЙ Володимир Олександрович,
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури, зав.відділом; Інститут Телекомунікації ТСА, Бидгощ, Польща, професор кафедри “Телетрансмісія”
доктор технічних наук ДЖИЦІМСКІ Здзіслав
Інститут Телекомунікації ТСА, Бидгощ, Польща,
професор кафедри “Телетрансмісія”
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор фіз.-мат. наук, професор Яворський Ігор Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім.Г.В.Карпенка НАН України, зав. відділом;
кандидат технічних наук, доцент, МОДЛА Роман Миколайович,
Українська академія друкарства, доцент
Державний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти України, кафедра “Автоматизовані системи управління”
Захист відбудеться “ 8 ” грудня 1998р. о “ 14-00 ” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 у Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури, (290053, Львів, вул.Наукова, 5 А).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту (290053, Львів, вул.Наукова, 5 А).
Автореферат розісланий “ 5 ” листопада 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Бунь Р.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Інтенсивний розвиток телекомунікаційних послуг вимагає розроблення нових ефективних методів передачі мовних сигналів, що сприяє розвитку інформаційних технологій. Одним з головних підходів є компресія сигналів, яка дозволяє зменшити обсяг даних, але одночасно погіршує якість передавання та відтворення сигналів. Забезпечення необхідної зрозумілості та виразності мови можливе при застосуванні цифрових методів перетворення та обробки сигналів. Для подання сигналів в цифровій формі широко використовуються різницеві методи подання сигналів, до яких належать різно-манітні види дельта-модуляції (ДМ). Характерною властивістю усіх типів різницевої модуляції є висока завадостійкість. Однак її використання обмежене відсутністю ефективних методів визначення параметрів перетворення (частоти дискретизації та кроків квантування). Серед багатьох відомих способів компресії сигналів важливу роль відіграє компресія на основі екстремального аналізу (ЕА). Методи компресії сигналів і їх відтворення в режимі реального часу з застосуванням ЕА та цифрової фільтрації забезпечують високий коефіцієнт стиску сигналів при заданій точності відтворення і тому заслуговують на дальший розвиток. В ЕА доцільно і природно представляти аналогові сигнали з допомогою ДМ. Для підвищення ефективності ЕА нестаціонарних сигналів в режимі реального часу, зокрема, мовних сигналів, необхідно провести дослідження точності ЕА при використанні різних видів різницевої модуляції, як для не змішаних форматів ДМ, ІКМ, так і змішаних – ДМ-ІКМ. Результати цих досліджень дозволять реалізувати економічні і технологічні спеціалізовані спецпроцесори в інтегральному виконанні для роботи в режимі реального часу. Тема дисертаційної роботи є актуальною, оскільки вона пов’язана з розробленням нових ефективних методів компресії мовних сигналів в режимі реального часу з використанням ЕА та різницевої модуляції, а також відтворенням сигналів після компресії з застосуванням адаптивної цифрової фільтрації. Актуальність теми підтверджується грантом 8 T11 D 007 13 Комітету Наукових Досліджень Польщі, який направлений на розв’язування поставлених в дисертаційній роботі завдань. Тема роботи відповідає Державній програмі розвитку телекомунікації Польщі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, тема-ми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Компресія і відтворення сигналів мови за допомогою екстремального аналізу і цифрової фільтрації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок