Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування конструктивно-технологічних ПАРАМЕТРІВ ЯРУСНого глибокоРОЗПУШУВАЧа

Обґрунтування конструктивно-технологічних ПАРАМЕТРІВ ЯРУСНого глибокоРОЗПУШУВАЧа

Назва:
Обґрунтування конструктивно-технологічних ПАРАМЕТРІВ ЯРУСНого глибокоРОЗПУШУВАЧа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський державний аграрний університет
Лук’янчук Олександр Петрович
УДК 631.312.5
Обґрунтування конструктивно-технологічних
ПАРАМЕТРІВ ЯРУСНого глибокоРОЗПУШУВАЧа
05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання Національного університету водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Ткачук Валентин Федорович,
Національний університет водного господарства та природокористування, в.о. професора кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дубровін Валерій Олександрович,
Національний аграрний університет,
директор НДІ техніки і технологій;
кандидат технічних наук, доцент
Волик Борис Анатолійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
доцент кафедри сільськогосподарських машин.
 
Провідна установа: Національний науковий центр “Інститут механізації та
електрифікації сільського господарства” УААН,
лабораторія механізації обробітку ґрунту і сівби.
Захист відбудеться “ 5 ” квітня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К36.814.03 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, Львівська область, Жовківський район, м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1, корпус факультету механізації сільського господарства, ауд. 34 М.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету за адресою: 80381, Львівська область, Жовківський район, м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1, головний корпус.
Автореферат розісланий “ 9 ” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковалишин С.Й.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Аналіз стану сільськогосподарських земель Західного Полісся свідчить про наявність значної кількості перезволожених важких ґрунтів з незадовільними водно-фізичними властивостями. Це призводить до зниження їх родючості і врожайності вирощуваних культур.
Дослідженнями встановлено, що довготривале використання на старо-орних землях енергонасиченої техніки веде до утворення “підорної підошви” і надмірного ущільнення підорного шару на глибину від 0,4 до 1,2 м. Наслідком цього є зниження живильних, фільтраційних та протиерозійних властивостей ґрунтів.
Для покращення фізичного стану ґрунту в умовах надлишкового зволо-ження чи ущільнення раз на три роки проводять глибоке розпушення ґрунту. Воно передбачає розпушення підорного шару ущільненого ґрунту на необхідну глибину, що підвищує ефективність орного родючого шару і покращує фільтраційні властивості підорних шарів.
З цією метою застосовують здебільшого глибокорозпушувачі без-відвального типу. Однак, до цього часу розробка їх конструкцій, в переважній більшості, проводилась з позицій зменшення тягового опору, і в меншій мірі – з позицій досягнення якісних показників роботи. В їх параметрах не в повній мірі враховані вимоги до якості обробітку орного та підорних шарів. За існуючими технологіями необхідна якість розпушення орного та підорних шарів досягається використанням комбінації декількох видів обробітку, що призводить до додаткових енерговитрат. Крім того, існуючі ґрунтообробні органи зумовлюють об’ємні деформації, які збільшують непродуктивні енерговитрати.
У зв’язку з цим, актуальною задачею на даний час, є розробка високо-ефективних глибокорозпушувачів, які б дозволили, на основі врахування різних ґрунтових умов в орному та підорному шарах, покращити показники розпушення ґрунту.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до програми наукових досліджень Національного універ-ситету водного господарства та природокористування “Розробка і впро-вадження енергозберігаючих робочих органів машин для глибокого різання важких ґрунтів” (номер державної реєстрації UA01012656P), яка є складовою частиною державної міжгалузевої науково-технічної програми ДКНТП України з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Обґрунтування конструктивно-технологічних ПАРАМЕТРІВ ЯРУСНого глибокоРОЗПУШУВАЧа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок