Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНЕСЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДО ЛІНІЙ КРИВИНИ СТОСОВНО ПРОЕКТУВАННЯ ОБОЛОНОК

ВІДНЕСЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДО ЛІНІЙ КРИВИНИ СТОСОВНО ПРОЕКТУВАННЯ ОБОЛОНОК

Назва:
ВІДНЕСЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДО ЛІНІЙ КРИВИНИ СТОСОВНО ПРОЕКТУВАННЯ ОБОЛОНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Фролов Олег Васильович
УДК 515.2
ВІДНЕСЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДО ЛІНІЙ КРИВИНИ
СТОСОВНО ПРОЕКТУВАННЯ ОБОЛОНОК
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Скідан Іван Андрійович,
завідувач кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки, Донецький національний технічний університет (м. Донецьк).
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Найдиш Андрій Володимирович,
завідувач кафедри прикладної математики і обчислювальної техніки, Таврійська державна агротехнічна академія Міністерства аграрної політики України (м. Мелітополь);–
кандидат технічних наук, доцент
Горягін Борис Федорович,
доцент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки, Донбаська національна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Макіївка).
Провідна установа: Київський національний університет будівництва та
архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра нарисної геометрії, інженерної і машинної графіки (м. Київ).
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.04 у Донецькому національному технічному університеті за адресою:
83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, корп.6, ауд. 6.202.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою:
83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корп.2.
Автореферат розісланий “ 8 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.04
к.т.н., доц. Т.Г.Івченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перший етап перекладення на комп’ютерні програми бази знань в областях проектування, виготовлення та спорудження змінюється новим, який піднімає цю базу на новий ступень, відповідний сучасному стану науки, техніки, технології з одного боку, та програмно – технічного забезпечення комп’ютерних технологій – з іншого. Новий ступень відрізняється від попереднього новими можливостями узагальнення, уточнення, розширення умов застосувань.
Однією з проблем прикладної геометрії є проблема аналітичного та комп’ютерного моделювання поверхонь за умови їх віднесення до ліній кривини. Саме на таку спеціальну параметризацію орієнтовані методи розрахунку на міцність чи стійкість оболонок. Оскільки геометричні характеристики серединної поверхні оболонки не становлять кінцеву мету задачі її розрахунку на міцність чи стійкість, а представляють лише складову рівнянь пружно – напруженого та пружно – деформованого стану, вельми бажано мати вирази відповідних геометричних характеристик у вигляді функцій від криволінійних координат. Зведення до мінімальної, але достатньої кількості таких функцій та досягнення їх компактності – запорука отримання розв’язку указаних рівнянь у найбільш узагальненому вигляді, що дає можливість подальшого дослідження варіативності та оптимізації розв’язків. Такі передумови теорії та розрахунку оболонок здійснюються лише у випадку віднесення серединної поверхні оболонки до ліній кривини.
Труднощі, котрі виникають при перетворенні криволінійних координат на поверхні зі звичайними властивостями ліній кривини, що полягають у суміщенні сітки ліній кривини з координатною сіткою, притягнули увагу до класів поверхонь, одна чи обидві сім’ї ліній кривини яких мають особливі властивості. Як правило, задачу віднесення до ліній кривини поверхонь цих класів вирішують не шляхом перетворення довільної параметризації у спеціальну, а шляхом складення їх рівнянь на основі використання особливих властивостей ліній кривини.
Високий ступінь обумовленості задачі віднесення поверхонь означених класів до ліній кривини обмежує можливості управління їх формою при проектуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВІДНЕСЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДО ЛІНІЙ КРИВИНИ СТОСОВНО ПРОЕКТУВАННЯ ОБОЛОНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок