Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КНЯЗІВСЬКА ВЛАДА I ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ: УДІЛЬНИЙ ПЕРІОД (ХП - XIV СТ.)

КНЯЗІВСЬКА ВЛАДА I ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ: УДІЛЬНИЙ ПЕРІОД (ХП - XIV СТ.)

Назва:
КНЯЗІВСЬКА ВЛАДА I ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ: УДІЛЬНИЙ ПЕРІОД (ХП - XIV СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,71 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бодрухин Володимир Миколайович
УДК 94 (477.51)
КНЯЗІВСЬКА ВЛАДА I ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
В УКРАЇНІ: УДІЛЬНИЙ ПЕРІОД (ХП - XIV СТ.)
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора icторичних наук
Донецьк-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного
університету Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор,
Заслужений працівник освіти України Добров Петро Васильович, Донецький національний університет, завідувач кафедрою історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гуржій Олександр Іванович,
провідний науковий співробітник відділу історії України середніх віків Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор Демиденко Григорій Григорович,
професор кафедри теорії держави та права Національної юридичної академії України ім. Я.Мудрого
доктор історичних наук, професор Войтович Леонтій Вікторович,
старший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені І.Крип'якевича
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 22.04. 2005 р. о 14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, П корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 19.03.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та наукова значимість теми. Історія української державності завжди буде залишатися однією з провідних тем вітчизняної історичної науки. Інтерес до кола питань, пов’язаних з князівською владою і проблемами державотворення в південно-руських землях, обумовлений тим, що проблема вивчення етапів існування української державності особливо гостро стоїть відносно удільного періоду. Щодо доби існування Київської Русі, то в останні роки в історичній науці відбувається значний злам застарілих стереотипів. Державність доби феодальної роздробленості ще й досі розглядається з точки зору боротьби за єдність країни, якої з розвитком відцентрових процесів вже не існувало. Часи панування Золотої Орди практично не досліджуються в плані еволюції державотворчих процесів, немов би української державності вже не існувало. В дослідженнях її історія практично закінчується Батиєвим нашестям.
Набуває поширення схема, що після цього державне життя продовжувалося лише в рамках Галицько-Волинського князівства, із занепадом якого воно зникає, а потім – відроджується або в рамках автономії у складі Великого князівства Литовського, або лише за часів утворення Січі в Запоріжжі. Розвитку суспільно-політичного життя на українських землях литовської доби приділяється увага лише в плані його пристосування до реалій державного життя Великого князівства Литовського. Початок “бездержавності” в історії нашого народу отже також не визначено.
Виникає нагальна потреба створення нової концепції розвитку вітчизняної державності вказаного періоду. Автори історичних досліджень все ще сором’язливо називають Давньоруську державу Київською державою або в кращому випадку Україна-Русь, яка розпалась у ХІІІ ст. Витоки саме української державності вивчено ще недостатньо, не визначені хронологічно.
Тому дослідження й спрямоване на висвітлення змін у суспільному й державному житті, питань функціонування князівської влади, міжкнязівських взаємин від початку доби феодальної роздробленості Давньоруської держави до остаточного поглинання українських князівств Литвою, а також на розгляд зміни форм організації політичної влади й виявлення особливостей еволюції української державності в порівнянні з сусідніми країнами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: КНЯЗІВСЬКА ВЛАДА I ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ: УДІЛЬНИЙ ПЕРІОД (ХП - XIV СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок