Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУТУРЛАКІНА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 332.142/146(447.87)336:352
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ
(на матеріалах Закарпатської області)
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацї на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
УЖГОРОД - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів економічного факультету Ужгородського національного університету МОН України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Лечига Йосип Йосипович
завідувач кафедри фінансів Ужгородського національного університету, Заслужений економіст України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тивончук Іван Опанасович
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри теоретичної і прикладної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Слава Світлана Степанівна
Ужгородський національний університет, доцент кафедри економіки, менеджменту та маркетингу
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І.Франка МОН України, кафедра економіки підприємства
Захист дисертації відбудеться “17” лютого 2006 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м.Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “16” січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Чубар О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Акутальність теми. На сьогодні в регіонах України загострилася проблема фінансового забезпечення, набуваючи загальнодержавної ваги. З посиленням процесів фінансової децентралізації надзвичайно гостро постало питання проведення такої бюджетної політики, яка б забезпечила послідовне й ефективне розв’язання питань економічного розвитку територій, фінансового забезпечення їх доходної бази, від якої залежать реальні можливості місцевих органів самоврядування. Провідна роль у створенні умов для сталого розвитку регіонів належить фінансовому механізму, складовою якого є бюджетне регулювання.
Актуальність проблем бюджетного регулювання економіки регіонів зумовлена, насамперед, наявністю глибоких територіальних диспропорцій, неефективним перерозподілом бюджетних ресурсів, неузгодженістю інтересів держави та її територіальних одиниць. Зазначені питання набувають особливого значення за умов ринкової трансформації економіки, бюджетного реформування, що проводиться в країні, пошуку ефективних фінансових механізмів економічного розвитку регіонів.
Відмічені проблеми залишаються предметом наукових дискусій та пильної уваги практиків. Останніми роками багато вітчизняних вчених займаються дослідженням бюджетного регулювання на різних ієрархічних рівнях управління в державі. Серед них - такі фахівці, як Василик О.Д., Єпіфанов А.О., Кравченко В.І., Сало І.В., Кириленко О.П., Луніна І.О., Чугунов І.Я., Юрій С.І., Опарін В.І., Пасічник Ю.В., Буряковський В.В. та інші. Вивченням питань регулювання регіонального розвитку в контексті міжбюджетних відносин у вітчизняній економічній науці займаються такі вчені, як Долішній М.І., Дробенко Г.О., Брусак А.Л., Свірський Ю.І., Кульчицький М.І., Масловська Л.У. та інші.
Безумовно, що при реформуванні міжбюджетних відносин в Україні не- можливо оминути досвід зарубіжних країн, теорію та практику, що склалися і ефективно функціонують в індустріально розвинутих країнах світу. Проблеми раціоналізації та вдосконалення механізму бюджетного регулювання як в розвинутих економічних системах, так і в країнах з перехідною економікою, активно вивчаються у працях багатьох зарубіжних дослідників, зокрема таких, як Бланкарт Ш., Бол Р., Вюртенбергер Т., Марку Ж.., Регульський Є., Треверс Т. та інших. Дослідженням досвіду розвинутих країн світу у сфері бюджетного регулювання та реформування присвячені праці вітчизняних та російських науковців, серед яких Слухай С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок