Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНЮВАННЯ ДЕГРАДАЦІЇ ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ ТЕПЛОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОМУ НАВОДНЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ОЦІНЮВАННЯ ДЕГРАДАЦІЇ ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ ТЕПЛОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОМУ НАВОДНЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ОЦІНЮВАННЯ ДЕГРАДАЦІЇ ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ ТЕПЛОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОМУ НАВОДНЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
МАРКОВ
Андрій Дмитрович
УДК 620.178:620.181
ОЦІНЮВАННЯ ДЕГРАДАЦІЇ ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ ТЕПЛОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОМУ НАВОДНЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
05.02.01 - матеріалознавство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико-механічному інституті
ім. Г.В. Карпенка НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Студент Олександра Зиновіївна,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, провідний науковий співробітник відділу корозійно-водневої деградації та захисту матеріалів | Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Ткачов Володимир Іванович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м.  Львів, завідувач відділу водневої стійкості металів
кандидат технічних наук,
БАСІСТИЙ Павло Васильович,
Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, м. Тернопіль, доцент кафедри фізики та методики викладання фізики | Провідна установа: | Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ, відділ міцності та пластичності матеріалів | Захист відбудеться “05” вересня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, вул. Наукова, 5.
Автореферат розісланий “03” серпня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Погрелюк І.М. |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Оцінювання роботоздатності теплоенергетичного та нафтопереробного устаткування є особливо актуальним завданням для України. Адже непрогнозовані руйнування великогабаритних конструкцій, таких як паропроводи ТЕС і корпуси реакторів гідрокрекінгу нафти, приводять до значних економічних втрат і тяжких екологічних наслідків. Однією з причин втрати роботоздатності такого устаткування є деградація теплостійких сталей в часі тривалої експлуатації. Жорсткі температурно-силові умови інтенсифікують структурні перетворення в металі (Е.И. Крутасова), сприяють повзучості (П.А. Антикайн, Ф.А. Хромченко, Т.Г. Березина, А.А. Чижик), знижують залишкову пластичність (А.Б. Вайнман), статичну (О.М. Романів), циклічну (Г.М. Никифорчин) та корозійно-циклічну (І.М. Дмитрах) тріщиностійкість експлуатованого металу.
Відзначають також особливу роль водню у процесах високотемпературної деградації сталей. Його вплив на механічні властивості та різні аспекти деградації конструкційних матеріалів досліджували в своїх роботах Г.В. Карпенко, В.В. Панасюк, І.К. Походня, В.І. Махненко, В.І. Похмурський, О.Є. Андрейків, В.І. Ткачов, Г.М. Никифорчин, В.В. Федоров, В.А. Гольцов, В.І. Шаповалов, Б.О. Колачев, Ю.І. Арчаков, A.R.R.A.W.W. Gerberich, A.P.G.H.G.I.M.ernstein, A.S.C.D.та інші.
Останнім часом причиною експлуатаційних пошкоджень великогабаритних конструкцій з теплостійких сталей все частіше стають зварні з’єднання (ЗЗ). За сумісного тривалого впливу високотемпературного наводнювального середовища та механічних навантажень ЗЗ особливо схильні до крихкого руйнування. Сприяє цьому їх макро- і мікронеоднорідність за хімічним складом, структурою та механічними властивостями. Структурні мікродефекти в ЗЗ стають енергетично вигідними пастками для водню, що потрапляє в метал і під час зварювальних робіт, і з робочого середовища. Високоградієнтні поля залишкових напружень в них сприяють перерозподілу водню і роблять їх особливо чутливими до його впливу. Тому можна припустити, що деградація металу ЗЗ у наводнювальному середовищі протікатиме інтенсивніше порівняно з основним металом (ОМ). Звідси дослідження структурних аспектів деградації за впливу високотемпературного наводнювального середовища та оцінювання їх впливу на механічні властивості та механізми руйнування металу ЗЗ є важливим завданням сучасного матеріалознавства як з наукової, так і з практичної точок зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЦІНЮВАННЯ ДЕГРАДАЦІЇ ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ ТЕПЛОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОМУ НАВОДНЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок