Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОЖИВНІ ВЛАСТИВОСТІ НОВИХ ПРЕСЕРВІВ НА ОСНОВІ ПРІСНОВОДНОЇ РИБИ

СПОЖИВНІ ВЛАСТИВОСТІ НОВИХ ПРЕСЕРВІВ НА ОСНОВІ ПРІСНОВОДНОЇ РИБИ

Назва:
СПОЖИВНІ ВЛАСТИВОСТІ НОВИХ ПРЕСЕРВІВ НА ОСНОВІ ПРІСНОВОДНОЇ РИБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
РОМАНЕНКО ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 664.95
СПОЖИВНІ ВЛАСТИВОСТІ НОВИХ ПРЕСЕРВІВ НА ОСНОВІ ПРІСНОВОДНОЇ РИБИ
Спеціальність 05.18.15 - товарознавство харчових продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Сидоренко Олена Володимирівна,
доцент кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів Київського національного торговельно-економічного університету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Безусов Анатолій Тимофійович,
завідувач кафедри технології консервування
Одеської національної академії харчових
технологій
кандидат технічних наук, доцент
Пересічна Світлана Михайлівна,
доцент кафедри технології та організації
ресторанного господарства Київського
національного торговельно-економічного
університету
 
Провідна установа: Полтавський університет споживчої кооперації
України, м. Полтава, кафедра товарознавства
та експертизи продовольчих товарів
Захист відбудеться “30“ березня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 01156, м. Київ, вул. Кіото 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 01156, м. Київ, вул. Кіото 19.
Автореферат розісланий “28“ лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення повноцінними збалансованими харчовими продуктами є визначальним напрямом державної політики будь-якої розвиненої країни. Повноцінними і стратегічно важливими продуктами є риба і рибні продукти.
Рибні пресерви – смачні, делікатесні харчові продукти, які користуються на сьогодні підвищеним попитом у населення України. Вони мають високу біологічну цінність, оскільки містять білок, жир, мінеральні речовини, а також вітаміни у кількостях, притаманних нативній сировині. Простота виготовлення, досить високий вихід готової продукції, а також широкі можливості комбінування сировини дозволяють отримати продукт із заданою харчовою та біологічною цінністю, що відповідає формулі збалансованого харчування.
Останнім часом виробництво пресервів стає одним із перспективних напрямів використання рибної сировини для випуску цінної продукції, в тому числі й делікатесної. На сьогоднішній день їх асортимент представлений, в основному, пресервами із риб родини оселедцевих в різноманітних соусах та заливках. Це пояснюється, насамперед, вітчизняними традиціями споживання, а також більш низьким ціновим рівнем у порівнянні з пресервами з інших видів риб, таких як: горбуша, кета, сьомга тощо. Однак напрями розвитку світового і вітчизняного рибальства свідчать про скорочення виловів морських та океанічних риб та відповідне збільшення випуску продукції аквакультури. Основними видами риб, які інтенсивно вирощуються у водних господарствах нашої країни, є рослиноїдні риби, зокрема білий амур та товстолобик. Об’єми їх виробництва збільшуються, і, відповідно, постає проблема переробки рибної сировини з внутрішніх прісноводних водойм.
Традиційні способи виробництва рибних пресервів не враховують можливості використання в якості основної сировини для їх виробництва прісноводної риби та рослинних добавок для підвищення біологічної цінності і смакоароматичних властивостей готової продукції, тому виготовлення пресервів із риби внутрішніх водойм з використанням біологічно цінної рослинної сировини є надзвичайно актуальним.
Зв’язок роботи з іншими науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася в межах теми № 484/33 “Теоретичні та прикладні аспекти оптимізації асортименту продуктів підвищеної біологічної цінності для оздоровчого харчування”, затвердженої наказом МОНУ № 633 від 05.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СПОЖИВНІ ВЛАСТИВОСТІ НОВИХ ПРЕСЕРВІВ НА ОСНОВІ ПРІСНОВОДНОЇ РИБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок