Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРТУГАЛЬСЬКА МУЗИЧНА КУЛЬТУРА ВІД СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ДО ЕПОХИ РОМАНТИЗМУ

ПОРТУГАЛЬСЬКА МУЗИЧНА КУЛЬТУРА ВІД СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ДО ЕПОХИ РОМАНТИЗМУ

Назва:
ПОРТУГАЛЬСЬКА МУЗИЧНА КУЛЬТУРА ВІД СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ДО ЕПОХИ РОМАНТИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Одеська державна МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. А. В. Нежданової
КОЗІНА ІРИНА ВАДИМІВНА
УДК 78.03 (469)
ПОРТУГАЛЬСЬКА МУЗИЧНА КУЛЬТУРА
ВІД СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
ДО ЕПОХИ РОМАНТИЗМУ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній музичній академії України імені П. І. Чай-ков-сь-кого Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
член-кореспондент Академії мистецтв України,
ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО Марина Романівна,
Національна музична академія імені П. І. Чайковського,
завідуюча кафедрою історії зарубіжної музики (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
рощенко Олена Георгіївна,
Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, завідуюча кафедрою історії і теорії світової та української культури (м. Хар----ків)
кандидат мистецтвознавства, доцент,
МУДРЕЦЬКА Лілія Григорівна,
Київське державне вище музичне училище ім. Р. М. Глієра, доцент кафедри історії музики (м. Київ)
 
Захист відбудеться “17” жовтня 2007 року о ___ годині на засіданні спе-ці-алізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А.В. Неж-данової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “___” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент А. Д. Черноіваненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Найбільшу зацікавленість музикознавців завжди викликали музичні культури, які знаходилися в авангарді. Во-ни народжували великих майстрів, чиї імена навіки увійшли в історію світового музичного мистецтва. Але існують на карті країни, які не залишили такого помітного сліду і можливо навіть не завжди встигали за розвитком художніх процесів провідних куль-тур. Проте і тут відбувалося чимало цікавого, бо творчість кожного народу займає своє належне місце у загальнокультурному контексті і має власні цінності.
Вивченню португальської музичної культури у російському та українському музикознавстві не приділялося належної уваги. У дослідженнях з історії зарубіжної музики відсутня розгорнута інформація про музичне мистецтво Португалії, а у вітчизняних енциклопедіях та словниках подано неповні, а іноді й неточні відомості про цю національну культуру та її представників. Актуальність даного дослідження полягає у формуванні цілісної панорами розвитку португальської музики у широкому історичному та культурному контексті.
Звернення до музичної культури країни, яка навіть не згадується на сторінках українських музикознавчих досліджень, нагадує про необхідність перегляду встановлених традицій, зокрема німецькоцентристської концепції історії музики, яка унеможлив--лює адекватне відображення мистецьких процесів у багатьох країнах, у тому числі, в Португалії. Вплив цієї концепції відчувається у масштабній праці Т. Лі-ва-нової, де немає згадок про португальську музику та „золоте століття” її розвитку в добу маньєризму.
Слід зауважити, що для найкращого розуміння процесів, що відбувались в історії португальської музичної культури, важливими є дослідження французького та іспанського мистецтва. Разом з тим в сучасному українському та російському музикознавстві іспанська музика ще мало досліджена, відомостей про неї не вистачає навіть для уявлення про окремі історичні періоди її розвитку. Не вистачає інформації про основних представників іспанської музики: це стосується, насамперед, іспанського Відродження та бароко, а також сучасного періоду. У русло паралельного дослідження іспанської та португальської культур спрямовані роботи російського мистецтвознавця Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОРТУГАЛЬСЬКА МУЗИЧНА КУЛЬТУРА ВІД СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ДО ЕПОХИ РОМАНТИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок