Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

ЕКОНОМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Навроцька Наталія Анатоліївна
УДК 330.101.8 – 058.33
ЕКОНОМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту Міністерства фінансів України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Батура Олександр Васильович,
Державна медична академія
Міністерства освіти і науки України
завідувач кафедри гуманітарних та
соціально-економічних дисциплін
(м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Тютюнникова Світлана Володимирівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління (м. Харків)
кандидат економічних наук, доцент Дементьєв Вячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, декан факультету економіки та менеджменту (м. Донецьк)
Провідна установа - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки, (м. Київ)
Захист відбудеться 26 травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 22 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах формування ринкової економіки в Україні гостро постають питання про головні орієнтири соціально-економічних перетворень, їх зміст і спрямованість. Досвід розвинених країн світу свідчить, що таким орієнтиром повинен стати пріоритетний розвиток людини і її свідомості в системі джерел саморозвитку суспільства. Найкращим орієнтиром розвитку української економіки є така суспільна система, яка забезпечує високу якість життя, здорове навколишнє середовище і створює умови для реалізації сутнісних сил людини, забезпечуючи відповідні мотиваційні механізми .
На наш погляд, це повинна бути така економічна система, у якій виробничі відносини й механізми господарювання забезпечують практичне підпорядкування відтворювальних процесів завданням розвитку особистості, подоланню відчуження людини від результатів праці, засобів виробництва, природи, культури, суспільства і яку, в такому розумінні, можна назвати соціально-орієнтованою економікою чи “економікою для людини”. При цьому основою формування такої економіки і її метою є могутній і розвинений середній клас, який у розвинених країнах світу виступає активним учасником економічних процесів, зосереджує в собі найбільш високоосвічену частину населення.
Інтерес до вивчення середнього класу в Україні спостерігається лише в останні 10 років, але більшість досліджень має соціологічну спрямованість. В даному зв’язку значної уваги заслуговують праці Е.І. Головахи, С.А. Макєєва, Т.М. Чернецької і Е.А. Якуби.
У вивчення середнього класу як економічного явища особливий внесок зробили такі зарубіжні вчені, як Е.М. Авраамова, О.А. Александрова, М.І. Воєйков, В.А. Лепьохін, Л. Овчарова, В.В. Радаєв, Э.О. Райт, Д.Е. Сорокін.
Розглядом окремих економічних аспектів середнього класу займаються також українські економісти, серед яких О.І. Барановський, А.С. Гальчинський, В.М. Геєць, І.В. Герасимчук, В.П. Кузьменко, Е.М. Ліанова.
Вивчення середнього класу в радянський період проходило в межах критики ”буржуазних” концепцій середнього класу. Застосування політико-економічного аналізу до вивчення середнього класу більшою мірою обмежувалося вивченням дрібної буржуазії як соціально-економічної форми дрібнотоварного укладу економіки, що в сучасних умовах є недостатнім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок