Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ВОДИ НА ШВИДКИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АКТИВОВАНИХ РОЗЧИНІВ ФЛОКУЛЯНТІВ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ВОДИ НА ШВИДКИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АКТИВОВАНИХ РОЗЧИНІВ ФЛОКУЛЯНТІВ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ВОДИ НА ШВИДКИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АКТИВОВАНИХ РОЗЧИНІВ ФЛОКУЛЯНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО
ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Благодарна Галина Іванівна
УДК 628.162.087
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ВОДИ
НА ШВИДКИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АКТИВОВАНИХ
РОЗЧИНІВ ФЛОКУЛЯНТІВ
05.23.04 – водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Душкін Станіслав Станіславович,
Харківська державна академія міського
господарства, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та очищення вод.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Орлов Валерій Олегович,
Український державний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри водопостачання і бурової справи;
кандидат технічних наук, доцент Зотов Микола Ілліч,
начальник лабораторії ДОКП Донецькоблводоканал.
Провідна установа: Донбаська державна академія будівництва та архітектури, кафедра міського будівництва і господарства, м. Макіївка.
Захист відбудеться 13 червня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 при Українському державному університеті водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного університету водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий 8 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент Востріков В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Для очищення води поверхневих джерел водопостачання, що забезпечують водою близько 70% населення України, від грубодисперсних, колоїдних та інших забруднень найбільше поширення одержала фізико-хімічна технологія, в якій процес фільтрування є останньою стадією освітлення води і виконується на фільтрах із зернистим завантаженням.
У даний час особлива увага приділяється інтенсифікації процесу очищення природних вод, удосконаленню технологій і розробці нових ефективних методів очищення, впровадженню ресурсозберігаючих технологій. При цьому досягнення практичних результатів можливо за рахунок підвищення роботи окремих споруд комплексів систем водопостачання, важливим елементом яких є швидкі фільтри.
Серед методів і способів, що використовуються для інтенсифікації водообробки, найбільш перспективними є методи, пов'язані з використанням раціональних, технологічно обґрунтованих схем, модернізацією існуючих і розробкою нових методів і конструкцій водоочисних апаратів. Усе більшого значення набувають фізичні методи, до числа яких відноситься розглянутий у даній роботі метод інтенсифікації процесу фільтрування води із застосуванням активованих розчинів флокулянтів. Він дозволяє збільшити продуктивність швидких фільтрів, знизити витрати реагентів, що використовуються при очищенні води без погіршення якості фільтрату, а також знизити трудомісткі процеси приготування і дозування реагентів, зменшити витрати на експлуатацію очисних споруд і, в кінцевому підсумку, – знизити собівартість очищення води. Економічна і технологічна доцільність використання активованих розчинів флокулянтів у процесах очищення води підтверджена дослідженнями, виконаними в лабораторних умовах і на дослідно-промисловій пілотній установці на очисних спорудах водопроводу м. Світловодська. Розроблений метод інтенсифікації процесу фільтрування води із застосуванням активованих розчинів флокулянтів пройшов апробацію, технологічні прийоми і конструктивні рішення для їхньої реалізації захищені патентами України №38471 А, №45258 А, №45813 А. Він надійний, високоефективний, задовольняє вимогам автоматизації виробництва, економічно доцільний.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась згідно з держбюджетною темою МОН України Дослідження адсорбційних, каталітичних і корозійних явищ на поверхні твердих тіл з метою розвитку наукових основ ресурсозберігаючих технологій, номер державної реєстрації 0100U003101, у якій автор брала участь як співвиконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ВОДИ НА ШВИДКИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АКТИВОВАНИХ РОЗЧИНІВ ФЛОКУЛЯНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок