Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКС ПЕПТИДНИХ ФРАГМЕНТІВ ГЕМОГЛОБІНУ: РОЛЬ В РЕГУЛЯЦІЇ СИСТЕМИ КРОВІ

КОМПЛЕКС ПЕПТИДНИХ ФРАГМЕНТІВ ГЕМОГЛОБІНУ: РОЛЬ В РЕГУЛЯЦІЇ СИСТЕМИ КРОВІ

Назва:
КОМПЛЕКС ПЕПТИДНИХ ФРАГМЕНТІВ ГЕМОГЛОБІНУ: РОЛЬ В РЕГУЛЯЦІЇ СИСТЕМИ КРОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,74 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ЗАПОРОЖЕЦЬ Тетяна Миколаївна
УДК 612.111.11/.13
КОМПЛЕКС ПЕПТИДНИХ ФРАГМЕНТІВ ГЕМОГЛОБІНУ:
РОЛЬ В РЕГУЛЯЦІЇ СИСТЕМИ КРОВІ
14.03.03 - нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нормальної фізіології та Центральній науково-дослідній лабораторії Української медичної стоматологічної академії Міністерства охорони здоров'я України
Науковий консультант: Заслужений діяч науки України,
доктор медичних наук, професор
Міщенко Віталій Петрович
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти: член-кор.АПН України, доктор медичних наук, професор
Шевчук Віктор Григорович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
завідувач кафедри нормальної фізіології
доктор медичних наук, професор
Третяк Наталія Миколаївна
Інститут гематології і трансфузіології АМН України,
завідувачка відділення захворювань системи крові
доктор медичних наук, професор
Чаяло Петро Петрович
Інститут експериментальної радіології Наукового центру радіаційної медицини АМН України, завідувач лабораторії
радіаційної біохімії
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України, лабораторія регуляції метаболізму
Захист відбудеться “14” сiчня 2003 року о 10-й годині на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01204, м.Київ, вул. Богомольця,4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім..О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01204, м. Київ, вул. Богомольця,4.
 
Автореферат розісланий “28” листопада 2002 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед важливих задач сучасної біології та медицини, найважливіше місце займає вивчення механізмів регуляції фізіологічних функцій за участю пептидних біорегуляторів, дослідження їх фармакологічної дії, з'ясування ролі у підтримці клітинного гомеостазу, координації процесів біосинтезу, відновлення генетичної інформації (Кузник Б.И., 1999, 2001; Морозов В.Г., Хавинсон В.Х., 1996-2001; Шатаева Л.К.,2002). З дією білків та пептидів пов'язують сприйняття клітинами еферентних сигналів і шляхи їх реалізації, а також регуляцію механізмів загибелі клітин (Владимирская Е.Б., 2000; Козинец Г.И., 2001]. У звўязку з цим, особливого значення набувають наукові дослідження, спрямовані на поглиблене вивчення молекулярних аспектів біосинтезу регуляторних пептидів, особливостей фізіологічної дії та кооперативності окремих субстанцій.
В останній час велика увага приділяється коротким (менше 30 амінокислотних залишків) біологічно активним пептидам, які утворюються внаслідок фрагментації гемоглобіну (Blishchenko E.Y., 1997; Пивнык А.В., 2000). До сьогодні з екстрактів різноманітних біологічних тканин вилучено близько 200 ендогенних фрагментів гемоглобіну (Ivanov V.T.et al.,1997). Незважаючи на те, що гемоглобін, головним чином, локалізований в еритроцитах і тому як компонент крові повинен бути присутній в усіх тканинах, його ендогенна фрагментація носить виражений тканинноспецифічний характер. В залежності від вихідної тканини фрагменти цього білка складають від 30 до 90% від загального числа пептидів, які ідентифікуються в екстракті. Вміст цих сполук у тканинах досягає десятків нмоль/г, що робить вірогідним можливість реалізації біологічних ефектів, які зареєстровані у модельних тестах. Таким чином, можливо припустити, що роль гемоглобіну як джерела ендогенних біологічно активних пептидів порівнюється по важливості з його загальновідомою функцією переносника кисню, що являє собою безперечний інтерес.
На важливість біологічних функцій фрагментів гемоглобіну вказують і результати ряда робіт, в котрих зазначається, що при деяких патологіях, наприклад, при хворобі Альцгеймера, ішемії мозку щурів, карциномі легень людини спостерігається зміна вмісту окремих фрагментів гемоглобіну в екстрактах відповідних тканин (Пивнык А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: КОМПЛЕКС ПЕПТИДНИХ ФРАГМЕНТІВ ГЕМОГЛОБІНУ: РОЛЬ В РЕГУЛЯЦІЇ СИСТЕМИ КРОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок