Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОДИФІКАЦІЇ ТЕРМОПЛАСТІВ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНОМ У В’ЯЗКОТЕКУЧОМУ СТАНІ

ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОДИФІКАЦІЇ ТЕРМОПЛАСТІВ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНОМ У В’ЯЗКОТЕКУЧОМУ СТАНІ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОДИФІКАЦІЇ ТЕРМОПЛАСТІВ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНОМ У В’ЯЗКОТЕКУЧОМУ СТАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Тарнавський Андрій Богданович
УДК 678.675’126:746.222:746.523
ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОДИФІКАЦІЇ ТЕРМОПЛАСТІВ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНОМ У В’ЯЗКОТЕКУЧОМУ СТАНІ
05.17.06 – технологія полімерних і композиційних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри хімічної технології переробки пластмас
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Пахаренко Валерій Олександрович,
Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри технології полімерів і хімічних волокон
кандидат технічних наук, професор
Авраменко В’ячеслав Леонідович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри технології пластичних мас
Провідна установа – Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ), кафедра переробки пластмас, фото-, нано- та поліграфічних матеріалів
Захист відбудеться “15” вересня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, корпус 8, ауд.339).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “5”липня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Дзіняк Б.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток новітніх технологій та сучасних виробництв потребує використання матеріалів з комплексом специфічних властивостей. Сучасним вимогам найбільше відповідають полімерні матеріали та композити, асортимент яких розширюється завдяки модифікації полімерів, що дозволяє ціленаправлено змінювати їх властивості. Одним з найпростіших, технологічно доступних, а в деяких випадках найефективнішим методом модифікації полімерів є змішування двох або більшої кількості полімерних матеріалів. Використовуючи полімери різної хімічної природи, змінюючи умови підготовки компонентів сумішей та параметри їх переробки, можна одержати вироби з бажаними властивостями.
Проте, основним фактором, який перешкоджає широкому використанню матеріалів на основі сумішей полімерів, є термодинамічна несумісність між компонентами. Це, в свою чергу, впливає на технологічні показники сумішей при їх переробці та на експлуатаційні властивості виробів на їх основі. Тому при створенні сумішей полімерів, в першу чергу, необхідно встановити ступінь суміщення компонентів, який залежить від умов їх змішування, молекулярної маси, здатності полімерів розчинятися один в одному, їх морфології, присутності пластифікаторів, наповнювачів та інших додатків.
Велика зацікавленість до кополімерів полівінілпіролідону (ПВП), як модифікуючих додатків, пов’язана, з одного боку, з великою практичною цінністю полімерів, що містять у своїй структурі ланки ПВП, а з другого – з специфічними особливостями їх переробки. Вибір ПВП в даному випадку зумовлений тим, що він є представником функціонально-активних полімерів і має ряд унікальних властивостей, серед яких слід відзначити селективну сорбційну здатність, здатність до комплексоутворення з різними за природою сполуками, поверхневу активність при суміщенні з іншими полімерами тощо.
Для порівняння впливу ПВП на властивості термопластів, які відрізняються за своєю морфологією, хімічною природою і мають в складі макромолекул різні функційні групи, були вибрані поліаміди, які є частково кристалічними матеріалами, та полістирол, який є аморфним. Дані термопласти вибрані з метою зміни ряду їх експлуатаційних властивостей у бажаному напрямку: поліаміди – для підвищення їх водо- і паропроникності, полістирол – для пониження його статичної електризації, функціоналізації поверхні і можливого підвищення ударної стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОДИФІКАЦІЇ ТЕРМОПЛАСТІВ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНОМ У В’ЯЗКОТЕКУЧОМУ СТАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок