Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Господарсько-біологічна оцінка нових сортів фундука в умовах північного лісостепу україни

Господарсько-біологічна оцінка нових сортів фундука в умовах північного лісостепу україни

Назва:
Господарсько-біологічна оцінка нових сортів фундука в умовах північного лісостепу україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ САДІВНИЦТВА
Моргун Олеся валеріївна
УДК: 634.54:631.526.32:57:551.581.2
Господарсько-біологічна оцінка нових сортів фундука в умовах північного лісостепу україни
06.01.07 – плодівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті садівництва УААН протягом 2001-2003 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук
Бублик Микола Олександрович,
Інститут садівництва УААН,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
КОНДРАТЕНКО Тетяна Єгорівна,
Національний аграрний університет,
завідуюча кафедри садівництва
 
кандидат сільськогосподарських наук
КУЧЕР Микола Федорович,
Мліївський інститут садівництва
ім. Л.П. Симиренка УААН, директор
Провідна установа: Уманський державний аграрний університет Міністерства АП України, кафедра плодівництва, м Умань.
Захист дисертації відбудеться ” 18 ” травня 2006 р. о 13 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.375.01 в Інституті садівництва УААН за адресою: Україна, 03027, с. Новосілки, вул. Садова 6, Києво-Святошинського району Київської області, Інститут садівництва УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту садівництва УААН.
Автореферат розісланий ” 17 ” квітня 2006 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Н.В. Мойсейченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фундук (Corylus maxima Mill., садова форма ліщинного лісового горіха) – займає одне з провідних місць серед горіхоплідних культур, у світовому виробництві займає третє місці після мигдаля і грецького горіха. Він є цінною культурою з привабливими плодами високої якості. Світове виробництво фундука складає 367 тис. т (2004 р.). Основними виробниками плодів цієї культури є Туреччина, Італія, Греція та США.
Актуальність теми. В Україні фундук – практично малопоширена плодова культура, потреби в плодах якої у населення, а також харчової та переробної промисловості вона задовольняє лише на 12 %, так як площі насаджень цієї культури займають всього близько 100 га. Більшість з них розміщені у таких регіонах, як Прикарпаття, Придністров’я, Крим. Крім того насадження – переважно насіннєвого походження, що є причиною низької продуктивності та товарної якості плодів.
Водночас нові сорти цієї культури дозволяють розширити межі поширення її в Україні, у зоні Лісостепу зокрема. З огляду на це, ми вважали актуальним дати господарсько-біологічну оцінку таким сортам та виділити серед них найбільш продуктивні та адаптовані до умов довкілля північних районів Лісостепової зони.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до державних програм „Створити нові високопродуктивні сорти плодових, ягідних, горіхоплідних та декоративних культур”, реєстраційний номер 0196U18180, і „Розробити сучасні інтенсивні ресурсозберігаючі екологічно безпечні технології виробництва та зберігання і переробки плодів і ягід”, реєстраційний номер 0196U18182.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було проведення господарсько-біологічної оцінки нових сортів фундука для умов північного Лісостепу. Завдання досліджень полягали у вирішенні наступних питань: вивчити особливості росту та плодоношення сортів фундука в умовах північного Лісостепу; дослідити залежності росту і продуктивності рослин фундука від впливу погодних факторів; вивчити особливості розмноження різних сортів фундука; виділити кращі сорти для вирощування в умовах Лісостепу.
Об'єкт досліджень – 37 сортів фундука.
Предмет досліджень – господарсько-біологічні ознаки сортів фундука, рівень їх прояву та шляхи і способи покращення продуктивності культури.
Методи досліджень. Дослідження виконані на трьох загальноприйнятих в аграрній науці взаємопов’язаних рівнях – експериментальному, теоретичному та описово-узагальнюючому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Господарсько-біологічна оцінка нових сортів фундука в умовах північного лісостепу україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок