Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ РОБАСТНОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ

ПІДВИЩЕННЯ РОБАСТНОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РОБАСТНОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,24 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
СМЕТАНА ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 62-83:621.313.3
ПІДВИЩЕННЯ РОБАСТНОСТІ АСИНХРОННОГО
ЕЛЕКТРОПРИВОДУ З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ
05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Лозинський Андрій Орестович,
заступник проректора з наукової роботи
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бешта Олександр Степанович,
завідувач кафедри електроприводу Національного
гірничого університету, м. Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, доцент
Місюренко Валерій Олексійович,
доцент кафедри електроприводу та автоматизації
промислових установок
Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа: Одеський Національний політехнічний університет,
кафедра електромеханічних систем з комп’ютерним
керуванням, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 30 ” листопада 2005р. о “ 11 ” год. “ 00 ” хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.02 в Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “24” жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Коруд І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більшість існуючих електроприводів змінного струму з системами векторного керування (СВК), що використовуються сьогодні в промисловості, містять спільний недолік, а саме – погіршення їх характеристик при дії різноманітних збурень, а особливо при варіаціях параметрів двигуна в процесі його експлуатації або при неточній ідентифікації змінних стану. Поряд з цим, класичній схемі векторного керування властиві і інші недоліки, пов’язані з наявністю в системі керування різного роду шумів та пульсацій координат, складністю регулювання на низьких швидкостях в бездавачевій системі, складністю налагодження регуляторів та естиматорів, тощо. Різноманітність алгоритмів побудови СВК – спричинена покращенням характеристик електроприводу за рахунок повного або часткового уникнення згаданих недоліків. Особливу увагу приділено блоку ідентифікації змінних стану, зокрема застосуванню естиматорів на основі штучних нейронних мереж. Попри це, недостатньо дослідженою є чутливість СВК до дії параметричних збурень та до точності ідентифікації координат стану. А методи, які дозволяють отримати точну інформацію про параметри асинхронного двигуна (АД) в електроприводі з СВК взагалі є закритими в межах окремих фірм, які вважають їх своїм ноу-хау. Таким чином, дослідження чутливості СВК, вдосконалення існуючих та розробка нових способів ідентифікації параметрів та координат АД, зокрема з застосуванням штучних нейронних мереж, спрямовані на підвищення робастності асинхронного електроприводу з векторним керуванням є актуальними задачами.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися відповід-но до наукового напрямку інституту енергетики та систем керування Національного універси-тету "Львівська політехніка" „Ресурсозберігаючі технології та інтелектуальні системи керування в енергозабезпеченні об'єктів економічної діяльності". Проведені дослідження виконувалися за участю автора в науково-дослідних держбюджетних роботах Міністерства освіти та науки України, а саме: ДБ “Спектр” (держреєстра-ція №0103U001362) в 2003-2004 рр.; ДБ “Коло” (держреєстра-ція №0105U000608) в 2005р.
Мета і задачі досліджень. Мета роботи – дослідити чутливість до параметричних збурень та точності ідентифікації координат стану СВК та розробити нові підходи для підвищення робастності асинхронного електроприводу, що працює в важких умовах експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РОБАСТНОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок